Together Magazyn » Sport » Program Aktywuj Się! – MOSiR Gdańsk

Program Aktywuj Się! – MOSiR Gdańsk

Program Aktywuj Się!

Jest to prowadzony od 2013 roku cykl bezpłatnych aktywności, które odbywają się regularnie, nie rzadziej niż raz w tygodniu. Skierowane są do mieszkańców Gdańska. W realizacji programu wykorzystywane są obiekty miejskie oraz ciekawe plenery, np. plaża czy Park im. R. Reagana. Wybrane aktywności są odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców daną formą ruchu. Promowane są też innowacyjne dyscypliny. Każdy więc może wybrać coś dla siebie. Charakter poszczególnych zajęć ma być jak najbardziej przystępny. Jego celem jest wytworzenie pozytywnego nawyku ruchu, bez względu na wiek czy kondycję.

W jego skład wchodzą:

  • Zumba Gold – Należy do najpopularniejszych zajęć całego programu. Regularnie ćwiczy ok. 150 osób. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 na gdańskim Przymorzu i trwają 60 minut. Początek o godzinie 20.30. Zumba Gold® to program dla wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej, lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe. Cechuje go mniejsza intensywność ruchów. Idealne dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku zajęcia prowadzi Anna Cegłowska. Jedyne, o czym muszą pamiętać osoby, które zechcą skorzystać z tej propozycji, to zabranie ze sobą stroju na przebranie, obuwia na zmianę i dobrego humoru. Przydatny może okazać się ręcznik, a woda będzie niezbędna do uzupełniania płynów. Latem zajęcia organizowane są na powietrzu.

  • Dogtrekking – aktywność jest skierowana do wszystkich posiadaczy psów, z którymi lubią spędzać aktywnie czas. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.30. Lokalizacja zajęć jest zmienna, podana zawsze z wyprzedzeniem na facebook.com/MOSiRGdańsk. Ciekawe formy zajęć obejmują m.in. elementy szkolenia posłuszeństwa, próby sprawnościowe, biegi na orientację czy grę we freesbee. Stanowią doskonałe narzędzie do budowania więzi z czworonogiem oraz forma budowania kondycji właściciela i pupila. Zajęcia prowadzi Olga Nylec.

  • Zajęcia Nordic Walking – W każdy wtorek o godzinie 18.00 w Parku Nadmorski im. R Reagana przy wejściu D odbywają się bezpłatne marsze z kijami prowadzone przez doświadczonego instruktora, Krzysztofa Walczaka. Jeśli nie posiadasz kijków nic straconego. Na początku zajęć można za darmo wypożyczyć kijki.

  • Speed badminton – Speed badminton to sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej. Niektórzy mówią, że tak naprawdę to mix tenisa, badmintona i squasha, który czerpie wszystko co najlepsze z tych sportów. By odkryć tą nową rozrywkę i ćwiczyć bawiąc się jednocześnie, bez dużych wyrzeczeń, łatwo i przyjemnie rozwijać swoją kondycję i sprawność fizyczną, poprawiać jakość swego życia wystarczy przyjść w czwartki do Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61. Początek o godzinie 18.30. Prowadzącym jest Tomasz Szyjanowski. Na miejscu jest możliwość skorzystania z dedykowanego sprzętu.

  • Joga na Zdrowie – W każdy piątek o godzinie 18.30 w Miejskiej Hali Sportowej przy
    ul. Kołobrzeskiej 61 na ćwiczeniach trwających 90 minut zjawia się regularnie nawet ponad setka uczestników. Prowadzącym jest Paweł Gutral. Jedyne, o czym muszą pamiętać osoby, które zechcą skorzystać z tej propozycji, to zabranie ze sobą maty do ćwiczeń i swobodnego, najlepiej sportowego ubioru. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia!

  • Trening MTB – W każdą niedzielę o godzinie 10.00 zapraszamy miłośników dwóch kółek na aktywną formę wypoczynku po leśnych, gdańskich ścieżkach rowerowych. Trening ma charakter otwarty i ma na celu prowadzenie w formie zabaw uczącej jazdy w terenie. Przed treningiem należy zadbać jedynie o stan techniczny swojego roweru, który obowiązkowo musi być wyposażony w dwa sprawne hamulce, a także każdy z Uczestników powinien posiadać kask. Lokalizacja zajęć to Trójmiejski Park Krajobrazowy, koniec ul. Abrahama.

  • Zajęcia fitness dla dzieci W każdą niedzielę o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do hali sportowej przy ul. Traugutta 29. Zajęcia mają charakter zabawowy i mają za zadanie kształtować w dzieciach nawyk aktywności ruchowej oraz zdrowego trybu życia od pierwszych lat. Prowadzi je mistrzyni świata fitness, Aleksandra Kobielak. Na zajęciach uczy zachowywać prawidłową postawę, usprawnia koordynacją ruchową oraz poczucie rytmu, co wpływa na aktywność i kreatywność dzieci.

  • Parkour/freerun

Jest to sztuka przemieszczania się w każdym terenie z wykorzystaniem siły swojego ciała. Polega ona na efektywnym przedostaniu się z punktu A do punktu B. W Parkour chodzi o rozwijanie cech (szybkość, kondycja, zręczność, siła, gibkość, skoczność) potrzebnych do wykonywania technik przemieszczania się oraz kształtowanie charakteru, przełamywanie barier psychicznych. Na zajęciach organizowanych w sezonie zimowym w każdą sobotę, w godzinach 18-19 (hala sportowa, ul. Traugutta 29) zapraszamy dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorosłych na ciężki trening, który poprawi naszą sprawność i dostarczy wiele radości. W godzinach 19-20 przewidziany jest trening dla osób zaawansowanych, podczas którego będzie można skorzystać z rad trenera KS Movement – Sergiusza Regenta – doskonaląc swoje umiejętności. Każdy uczestnik powinien przygotować sobie wygodny strój oraz wodę do picia.

Oceń