Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Poznaj 3 popularne przyczyny otyłości
problem z otyłością

Poznaj 3 popularne przyczyny otyłości

Otyłość to problem wielu ludzi, jednak powody jej powstawania mogą być różne. Dlaczego tyjemy? Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem procesu odchudzania. Poniżej znajdziesz opis 3 częstych przyczyn otyłości. Czy któraś z nich dotyczy właśnie Ciebie?

Za małe, za duże lub niezdrowe posiłki

Jedną z najczęstszych przyczyn otyłości jest nieprawidłowy model odżywiania. Przepadasz za słodkimi lub tłustymi przekąskami, którymi uprzyjemniasz sobie wieczorne seanse filmowe? A może jesz mało, zaledwie jeden lub dwa razy dziennie, a mimo to tyjesz? Oba te modele nie są zdrowe i mogą prowadzić do znacznego wzrostu masy ciała. Zarówno jedzenie bogate w węglowodany, tłuszcze i sól, jak i nieregularne, powodujące zaburzenia rytmu metabolicznego posiłki powodują wzmożone odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Obciążenia genetyczne

Niestety, niektórzy z nas tendencję to tycia mają niejako we krwi. Jeżeli zmagasz się z nadmiarem kilogramów, może to oznaczać, że w Twoich genach zapisana jest łatwość do odkładania tkanki tłuszczowej. Genetyka ma olbrzymi wpływ na nasze życie i zdrowie, w tym także na naszą wagę. Pamiętaj jednak, że Twój kod genetyczny, pomimo że towarzyszy Ci przez całe życie, nie jest wyrokiem! Walka z nadwagą spowodowaną naturalną tendencją do tycia jest możliwa i może być skuteczna, czego przykładem jest wielu pacjentów GACA CENTRUM. Niektórzy z nich potrafili zrzucić nawet ponad 100 kilogramów!

Nieracjonalne diety cud

Paradoksalnie, popularną przyczyną nadmiernego przyrostu wagi są także… wcześniejsze próby odchudzania i niewłaściwie skomponowane, drastyczne programy dietetyczne. Głodzenie się, rezygnacja ze spożywania tłuszczy czy innego rodzaju zubożanie diety sprawia, że Twój organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych. W takiej sytuacji próbuje radzić sobie inaczej, odkładając to, co jest mi potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Skuteczna dieta odchudzająca musi być racjonalna i dobrze zbilansowana – dlatego różnego rodzaju „diety cud” okazują się nieskuteczne i wpędzają Cię w niezdrową karuzelę chudnięcia i tycia, którego przecież chciałabyś uniknąć.

Skuteczny sposób na otyłość? Działanie kompleksowe!

Jeżeli zmagasz się z otyłością i próbowałaś już nieskończenie wielu metod, z których każda przyniosła marny skutek, czas na działanie kompleksowe! Postaw na zdrową dietę, regularne posiłki i dopasowaną do diety i Twoich potrzeb aktywność fizyczną, a będziesz zaskoczona pozytywnym i trwałym efektem Twoich starań. Jeżeli masz wątpliwości od czego zacząć i czujesz, że potrzebujesz pomocy profesjonalistów, skontaktuj się z zespołem GACA SYSTEM! Przygotujemy dla Ciebie dietetyczne menu z przepisami, indywidualny plan treningowy, a nawet zadbamy o Twoją motywację.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/poznaj-gaca-system/terapia-otylosci-i-nadwagi/nadwaga-a-otylosc/

Oceń