Together Magazyn » Aktualności » Pomoc domowa czy zautomatyzowany sprzęt AGD?

Pomoc domowa czy zautomatyzowany sprzęt AGD?

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem pomocy domowej? A może lepszym pomysłem będzie inwestycja w sprzęt AGD? Czy aby na pewno warto postawić wyłącznie na jedną z opcji?

Sterta brudnych naczyń zalegająca w kuchennym zlewie to widok, który potrafi spędzić sen z oczu niejednej osobie. Zwłaszcza, kiedy ilość czystych naczyń niebezpiecznie zbliża się do zera. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób – chcąc uniknąć żmudnej czynności, jaką jest zmywanie – decyduje się na zakup pod postacią zmywarki. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku odkurzania. Obecnie na rynku dostępne są tzw. Iroboty, które skutecznie odciążają nas nie tylko od odkurzania, ale również mycia podłóg czy nawet ich dezynfekcji. Naturalnie wszystko zależy od wybranego modelu. Pozostaje więc zadać sobie pytanie; czy w domu wyposażonym w tego rodzaju sprzęt, pomoc pani do sprzątania jest w ogóle potrzebna?

Zarówno wspomniana zmywarka oraz Irobot, jak i wiele innych, niezwykle użytecznych sprzętów gospodarstwa domowego, może – przynajmniej pozornie – odciążyć nas od sporej ilości obowiązków. Nie oznacza to jednak, że wymienione urządzenia zdejmą z naszych barków konieczność sprzątania. W praktyce bowiem tego rodzaju sprzęt ma zadanie jedynie ułatwić pracę, nie zaś utrzymać porządek bez udziału człowieka. Jeśli więc jesteś zdania, że zakup zmywarki niejako automatycznie skreśla konieczność zatrudnienia pomocy domowej, to jesteś… w dużym błędzie. Dlaczego? Ponieważ w praktyce sprzątanie w Warszawie, Krakowie czy też innym, dowolnie wybranym mieście, nie może odbywać się bez udziału człowieka. W końcu nawet najlepszej jakości sprzęt AGD nie jest w stanie obsłużyć się samodzielnie, ani tym bardziej sprecyzować aktualnych potrzeb dotyczących choćby wyboru programu zmywania.

Czy wobec tego warto w ogóle inwestować we wspomniane urządzenia? Warto, ponieważ dzięki nim zatrudniona przez nas pomoc domowa zostanie odciążona z części obowiązków, a zaoszczędzony w ten sposób czas będzie mogła poświęcić na wykonanie czynności, których nie jest w stanie zrobić maszyna, a więc na przykład prasowanie, mycie okien, uporządkowanie szafy czy też zrobienie zakupów bądź przygotowanie posiłku. To niezwykle ważne zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi stawka godzinowa. Właśnie dlatego zatrudniając pomoc domową warto wybierać osoby, które dopuszczają spory zakres obowiązków. Gdzie znaleźć tego rodzaju pomoce domowe? Spory wybór ogłoszeń znajdziesz na portalach branżowych, takich jak choćby www.pomocedomowe.pl.

Oceń