Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia rodzinne 8-9 lipca
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia rodzinne 8-9 lipca

Wprawdzie sezon urlopowy w pełni, ale jeśli do upragnionego wyjazdu zostało wam jeszcze kilka dni i nie macie pomysłu, jak zagospodarować wolny czas dla siebie i swoich pociech, warto przyjrzeć się propozycjom wydarzeń przygotowanych przez miejskie instytucje kultury. Możecie też wybrać się wspólnie do kina, spędzić popołudnie na ciekawym spektaklu lub zorganizować wspólny trening – chodzi o to, żeby wykorzystać ten czas na rodzinne przyjemności.

Sprawdź, co się dzieje na twojej ulicy

Wakacje to czas, kiedy wiele instytucji kultury wychodzi ze swoimi akcjami w miasto, organizując rodzinne warsztaty, spektakle i wystawy. W ten weekend takich wydarzeń nie zabraknie przede wszystkim w Brzeźnie – w sobotę odbędzie się Święto ulicy Północnej. W planie są m.in. wernisaże, warsztaty fotograficzne i artystyczne, gry planszowe, potańcówka na podwórku przy ul. Północnej, Parada Muzyczna, fotobudka, koncerty oraz spektakl z okazji 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury: „Serenada” w reż. Marka Branda. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Ci, którzy mieszkają na Chełmie, powinni zainteresować się inicjatywą pod hasłem Mobilny Dom Kultury. To pomysł na kulturalne rozruszanie dzielnic, w których na co dzień nie działa GAK. Na Chełmie będzie można zobaczyć Teatr Qfer, Teatr Barnaby, usłyszeć recital śpiewającej aktorki Marty Andrzejczyk znanej z formacji Scena Babel, koncert Remontu Pomp oraz Alicji Zdrojewskiej i zespołu Alula. Nie zabraknie też warsztatów dla małych i tych starszych. Tutaj również wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie.

Całą rodziną do kina lub teatru

Jeśli macie ochotę na rodzinny spektakl, w sobotę lub niedzielę będziecie mogli wybrać się na „Pchłę Szachrajkę” graną na scenie Teatru na Plaży w Sopocie. Ta bajka o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, stworzona na bazie słynnego utworu Jana Brzechwy, jest dobrą propozycją dla najmłodszych, młodych, a także dorosłych widzów. Komediowo-kabaretowa atmosfera, mnóstwo humoru słownego i sytuacyjnego, a do tego rewelacyjne aktorstwo – oto gwarancja przyjemnie spędzonego popołudnia.

Natomiast tym, którzy wolą seans w kinie, warto polecić KinoPort w Nowym Porcie. W każdą sobotę wakacji najmłodsi widzowie ze swoimi opiekunami będą mogli bezpłatnie obejrzeć fabularne i animowane filmy dedykowane dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym. „Szajbus i pingwiny”, „Robaczki z Zaginionej Doliny” czy „Munio: Strażnik Księżyca” to tylko niektóre z tytułów, jakie będzie można zobaczyć.

A jeśli udzielił wam się wielki Minionkowy szał, koniecznie odwiedźcie w niedzielę Centrum Handlowe Klif w Gdyni. Na kilka godzin centrum wypełnione zostanie licznymi tematycznymi atrakcjami. Na najmłodszych czekać będzie piętrowy autobus, dmuchaniec-skakaniec, koło fortuny – wszystko oczywiście w charakterystycznym żółtym kolorze.

Trenujcie razem – tenis, a może judo?

Jeśli macie w rodzinie kogoś, kto interesuje się judo, nie możecie przegapić tej imprezy – Puchar Europy Juniorów i Juniorek w Judo to jedna z największych imprez sportowych w Trójmieście. Na tatami w Gdynia Arena spotka się 350 zawodników i zawodniczek z 20 państw – medaliści Mistrzostw Europy oraz Pucharów Europy w Berlinie, Atenach, Lignano, Kownie, Lebnitz i Ploiesti. Będzie to dla nich możliwość sprawdzenie się przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy na Słowenii.

Dla fanów tenisa również szykuje się nie lada gratka – druga edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. W sobotę na placu Przyjaciół Sopotu przy Molo dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą tam się odbywać bezpłatne treningi tenisowe. To szansa na spędzenie czasu na aktywności, która nie tylko wpaja od najmłodszych lat zasady fair play, ale też daje masę frajdy.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń