Baby Shower to przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy. Nazwa oznacza dosłownie “dziecięcy prysznic”, a w praktyce oznacza deszcz prezentów, którym uczestniczki przyjęcia mają zasypać swoją bliską, ciężarną kobietę.

Zwyczaj przywędrował do nas zza oceanu i w Polsce wciąż nabiera popularności. Baby Shower mogą wyprawić ciężarnej, jej koleżanki, kuzynki, ciocie i inne bliskie osoby. Przyjęcie może zorganizować również sama przyszła mama, warto jednak aby obowiązki związane z jego przygotowaniem, zostały zdjęte z jej głowy.

Kiedy organizowany jest Baby Shower i jak wygląda?

Baby Shower najczęściej organizuje się pod koniec ciąży przyszłej mamy, gdy ciąża jest już ustabilizowana, a ciężarna czuje się znacznie lepiej niż na jej początku. Może to być czas między siódmym, a dziewiątym miesiącem ciąży. Organizując Baby Shower, należy przede wszystkim pamiętać, aby uzgodnić to z samą ciężarną – emocjonujące niespodzianki mogą być na tym etapie dla niej niewskazane, a nietrafiona impreza może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Baby Shower organizowane jest przez kobiety dla kobiet. Pyszne jedzenie, miła muzyka, pogawędki w gronie bliskich, a nawet quizy, gry i zabawy, a także… prezenty dla przyszłej mamy! To nieodłączna część każdego Baby Shower. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie przez ciężarną, listy potrzebnych rzeczy – wtedy nie musimy obawiać się sytuacji, że prezenty się zdublują.

Organizujesz Baby Shower? Zobacz czego możesz potrzebować!

Zostałaś organizatorką Baby Shower? Przed Tobą odpowiedzialne zadanie. Bez obaw, podpowiemy Ci w jaki sposób możesz zorganizować przyjęcie, które z pewnością uszczęśliwi przyszłą mamę.

Na początku należy pomyśleć o miejscu, w którym zorganizujemy imprezę. Dużą popularnością cieszą się przyjęcia plenerowe, więc może któraś z Was dysponuje przestronnym ogródkiem? Jeżeli już przyjęcie na świeżym powietrzu, to warto zaopatrzyć się w zadaszenie, na wszelki wypadek, gdyby nieoczekiwanie zaczęło padać. Ratunkiem może okazać się rozkładany namiot, który bez problemu możemy wynająć np. na portalu wynajmu Oshare.pl

Gdy znamy już miejsce imprezy, czas na organizację muzyki, jedzenia, atrakcji, prezentów i dekoracji. Jeżeli chodzi o muzykę, która będzie Wam towarzyszyła tego dnia, możecie stworzyć wspólną playlistę, uwzględniającą ulubione hity przyszłej mamy. Taka playlista – niespodzianka, na pewno wywoła na jej twarzy uśmiech. Pamiętajcie, aby muzyka była tłem dla Waszej dobrej zabawy i nie zagłuszała Waszych rozmów.

Jeżeli nie jesteś wspaniałą kucharką lub zwyczajnie nie masz czasu na przygotowywanie skomplikowanych potraw, umówcie się, że każda z Was przyniesie jakieś przekąski i sałatki. Brakuje Ci talerzy i filiżanek? Bez obaw! Piękną zastawę stołową możesz wynająć na portalu Oshare.pl – tam również znajdziesz dekoracje, które przydadzą Ci się do przystrojenia stołu i otoczenia. Możecie również wynająć catering, a wtedy pozostaje Wam już tylko zabawa – nie będziecie musiały się niczym przejmować.

Na Oshare.pl znajdziesz również świetne pomysły na prezent dla ciężarnej – może kąpiel w mleku, masaż czy pakiet SPA dla przyszłych mam? W końcu należy jej się odprężenie – okres ciąży nie jest łatwy. Sprawdź kategorię „wynajmij na prezent”: https://oshare.pl/502-wynajmij-na-prezent

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić na wspaniale zorganizowanym Baby Shower!

Planujesz baby shower? Sprawdź co może Ci się przydać!
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany