Together Magazyn » Kultura » Pierwsze trójmiejskie targi mody, designu i książek dla rodzin z dziećmi

Pierwsze trójmiejskie targi mody, designu i książek dla rodzin z dziećmi

Odpowiedni ubiór dostosowany do pory roku, czy funkcjonalnie urządzony pokój już dawno przestały być jedynymi wytycznymi, którymi rodzice kierują się przy zakupach dla swoich pociech. Dorośli zwracają też coraz większą uwagę na to, jakie książki czytają ich dzieci, jakimi zabawkami się bawią oraz co ma faktyczny wpływ na ich rozwój i samopoczucie.

 Chcąc pomóc rodzicom odpowiedzieć na te potrzeby 28 listopada na terenie Gdańskiego Garnizonu Kultury zorganizowane zostaną pierwsze trójmiejskie targi mody, designu i książek dla rodzin z dziećmi, a także przyszłych rodziców połączone z warsztatami.

 Świat dzieci staje się coraz bardziej zróżnicowany. Mają one dostęp do wielu nowych źródeł informacji, na które są bardzo podatne, coraz aktywniej poszukują też różnych sposób wyrażania siebie. Dorośli zaś wydają się coraz lepiej te potrzeby rozumieć i nie traktują ich wyłącznie jako kaprysy. Mają świadomość, że dobre samopoczucie dziecka jest bardzo ważne, a wpływ na nie może mieć ciekawa aktywność sportowa, przedszkole, w którym się dobrze czuje, ale też chociażby ładnie urządzony pokój – wyjaśnia Karolina Ozimek z firmy Stasioo.com, organizatorka targów.

Poza możliwością zapoznania się ofertą trójmiejskich żłobków i przedszkoli, producentów zabawek, materiałów edukacyjnych, kurtek, czapek, gadżetów czy książek dla dzieci przewidziano również warsztaty, które mają pomóc rodzicom zdobyć wiedzę na temat wychowywania dzieci, czy po prostu pokazać ciekawe pomysły na wspólne spędzanie z nimi czasu.

Zamierzamy podejść do tematu bardzo wszechstronnie. Od zaprezentowania oferty edukacyjnej i produktowej po warsztaty z pielęgnacji noworodka, porad dietetycznych dla kobiet w ciąży, czy podróżniczych dla młodych rodziców – dodaje Karolina Ozimek.

Targi odbędą się 28 listopada 2015 roku w godzinach 11-18 w budynku Sztuki Wyboru na terenie Gdańskiego Garnizonu Kultury przy ul. Słowackiego 19. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia na Facebooku.

figle_migle_plakat_3mm.cdr

 

Oceń