Together Magazyn » Ekologia » Cykl spotkań „Strefa Mocy”. Zmień swoje nawyki żywieniowe

Cykl spotkań „Strefa Mocy”. Zmień swoje nawyki żywieniowe


„Klub Rodzica Naturalnie” i „Klub Rodzica i Malucha” organizują cykl spotkań i warsztatów zatytułowanych „Strefa Mocy” skierowanych do rodziców i dzieci do lat 7. Są to warsztaty pozytywnych wzorców życia w rodzinie prowadzonych przez różnych specjalistów. Jednym z nich jest pan Janusz Arrasz – specjalista ds. żywności ekologicznej i wegetariańskiej, popularyzator tematyki profilaktyki zdrowotnej.

04 listopada br. poprowadził warsztaty w ramach programu „Projekt Zdrowie” skierowane do przyszłych mam, mam karmiących oraz dzieci do lat 3. Podczas warsztatów pan Janusz Arrasz starał się wzmocnić świadomość wpływu jakości odżywiania przed i w trakcie ciąży na jakość mleka dla dziecka. Mówił też jak wzmocnić zdrowe smaki u dzieci.

Celem tych spotkań jest przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią, uświadomienie waloru ekonomicznego i poznawczego, zwiększenie różnorodności zdrowych produktów na talerzu u mamy i dziecka a także całej rodziny, co przełoży się na większą odporność i zmniejszenie zachorowalności społeczeństwa.

Oceń