Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Pandemiczne remedium – nowy pupil na pokładzie!
adobestock

Pandemiczne remedium – nowy pupil na pokładzie!

Jak pokazują najnowsze badania, wielu z nas w okresie pandemii koronawirusa pomyślało o nowym członku rodziny, niekoniecznie gatunku ludzkiego… Schroniska z radością informują o kolejnych zaadoptowanych pupilach, a hodowle rasowych zwierząt domowych zaliczyły znaczny wzrost, jeśli chodzi o zainteresowanie i sprzedaż. My oczywiście podpowiadamy, by adoptować, a nie kupować! A jak się przygotować na przybycie nowego członka rodziny?

Jak się przygotować na zwierzaka?

Wielu z nas w czasie pandemii poczuło samotność. Dlatego też chętniej dogadaliśmy się z naszymi braćmi mniejszymi, którzy osładzają nam ten trudny czas braku kontaktu z innymi. Czworonożny przyjaciel to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy odpowiedzialnie podchodzą do kwestii posiadania takich maluchów i wiedzą, że wiąże się to z dodatkowym kosztem. Wyprawka dla pieska potrafi być dość kosztowna. Warto wcześniej się do tego wydatku przygotować. Z pomocą w sytuacji kryzysowej zawsze przychodzi pożyczka online ze strony Provident, jednak warto pamiętać, że żywe stworzenie to nie tylko koszty finansowe, ale również wielka odpowiedzialność emocjonalna. Szczególnie ma to miejsce w przypadku zwierząt po przejściach – a z reguły takie trafiają do schroniska.

Podstawowe zakupy

Przed adopcją z pewnością dostaniemy wszelkie wytyczne, listę rzeczy, które będą nam potrzebne. Oczywiście w zależności od tego, czy adoptujemy kota, psa czy może jakieś zwierzątko klatkowe wymagania te będą zróżnicowane, jednak pamiętać należy, że najważniejsze to odpowiednia, zbilansowana karma dostosowana do potrzeb adoptowanego stworzenia, pojemniki na tę karmę i wodę, najlepiej poidło pozwalające na korzystanie z bieżącej, świeżej wody, a także miejsce na kąpiel albo ewentualną higienę – w przypadku kota konieczna jest kuweta, w przypadku ptaków czy zwierząt klatkowych basen z piaskiem, z kolei jeśli chodzi o psa – smycz i obroża, dzięki którym bezpiecznie będzie można wyjść na spacer. Warto również zaopatrzyć się w łopatkę i torebki, by zawsze móc po swoim pupilu posprzątać.

Bezcenna radość i wspomnienia na lata

W domach, gdzie są dzieci, a nie ma zwierząt domowych, rozwój wielu cech i emocji u dzieci przebiega znacznie wolniej niż w tych domach, gdzie pojawiają się psy i koty. Pierwsze lata życia to bardziej dynamiczny rozwój wielu cech poznawczych, później natomiast to prawdziwa nauka odpowiedzialności za żywą istotę. Badania dowodzą, że dzieci wychowane w domu ze zwierzętami są dużo bardziej empatyczne, odpowiedzialne, a ich inteligencja emocjonalna jest znacznie bardziej rozwinięta. Może zatem warto pomyśleć przy okazji powiększania rodziny również o futrzastym jej członku? Da to wiele radości wszystkim domownikom, a jakaś smutna, zabiedzona istotka ze schroniska być może zazna ciepła i miłości?

Oceń