Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Koszulka męska – jak wybrać odpowiednią?
mediamodifier-elbKSDYg-unsplash

Koszulka męska – jak wybrać odpowiednią?

T-shirt to podstawowy element męskiej garderoby. Z pewnością w swej szafie masz niejedną koszulkę. Czym się kierujesz, kupując t-shirty? Wybierając ten rodzaj odzieży, warto kierować się kilkoma kwestiami. Dzięki temu z pewnością uda Ci się wybrać stylową i modną koszulkę, w której będziesz wyglądać znakomicie. Jak zatem wybrać odpowiedni t-shirt?

Koszulka męska – jaki rozmiar wybrać?

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, kupując t-shirt, jest jego rozmiar. Dobrze dobrana koszulka męska może Ci pomóc w modelowaniu sylwetki. Dzięki niej ukryjesz mankamenty figury i podkreślisz jej atuty. Pamiętaj, że odpowiedni t-shirt nie powinien być ani zbyt luźny, ani za wąski. Zbyt luźne koszulki męskie z nadrukiem mogą sprawić, że będziesz w nich wyglądał niechlujnie. Za obcisły model sprawi natomiast, że poczujesz się w nim jak w koszulce „po młodszym bracie”. Ważną kwestią jest też dobór odpowiedniej długości koszulki. Właściwa długość to ta sięgająca za górną linię bioder.

Wybierając koszulkę, zwróć też uwagę na długość jej rękawa. Rękaw nie powinien sięgać dalej niż połowa Twojego ramienia. Ponadto może przylegać do ciała, jednakże przesadne podkreślanie mięśni nie jest zgodne z zasadami dobrego smaku i niestety nie wygląda za dobrze.

Jakość materiału

Poza rozmiarem niezwykle ważny jest rodzaj i przede wszystkim jakość materiału, z którego wyprodukowano koszulkę. Zazwyczaj jakość tkaniny idzie w parze z ceną t-shirtu. Dobra koszulka kosztuje zwykle przynajmniej kilkadziesiąt złotych. Wyższa cena przekłada się na wyższą jakość bawełny użytej do jej produkcji.

Jeśli chodzi o sam materiał, to t-shirty są zazwyczaj wykonywane ze wspomnianej już bawełny. Zazwyczaj na metce koszulki znajdziesz informację, że składa się ona w 100% z bawełny, choć dobrym wyborem są też modele z bawełny oraz dodatkami innych tkanin, np. elastanu, dzięki któremu zyskują na elastyczności. Najlepszej jakości bawełna to ta egipska (włókna ELS – Extra Long Staple), a także Prima Cotton. Szukaj zatem koszulek męskich z tymi oznaczeniami, aby nabyć t-shirt najlepszej klasy.

Jaki dekolt w koszulce?

Kolejna istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, kupując koszulkę męską, jest jej dekolt. T-shirty dla mężczyzn nie powinny mieć zbyt dużego dekoltu, ponieważ w takich zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety. Warto postawić na klasykę. Standardowym wyborem jest dekolt okrągły, który dobrze wygląda na mężczyznach o każdym typie sylwetki. Dekolty w kształcie litery V prezentują się natomiast lepiej w t-shirtach dopasowanych do ciała. Dekolt ten wydłuża bowiem sylwetkę.

Koszulka męska – jaki kolor?

Podczas zakupu koszulki zwróć również uwagę na jej kolor. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest koszulka biała bądź czarna. Możesz ją wykorzystać w stylizacjach każdego rodzaju: zarówno codziennych, jak i przeznaczonych na bardziej eleganckie i oficjalne okazje. Pamiętaj jednak, aby nie zakładać modelu, który zszarzał. T-shirty czarne, białe, ale też granatowe, zielone czy szare dobrze prezentują się z jeansami i spodniami materiałowymi.

Oceń