Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Organizujesz wesele w Gdańsku? Sprawdź jak usadzić gości na weselu

Organizujesz wesele w Gdańsku? Sprawdź jak usadzić gości na weselu

Planowanie wesela wymaga wielu przygotowań. Poszukiwania odpowiedniej sali weselnej to tylko początek organizowania uroczystości.

Absolutną podstawą jest ustalenie listy gości – ich ilość wpłynie na wielkość lokalu i ostateczny koszt ślubu. Gdy przybycie gości zostanie potwierdzone, należy zastanowić się, jak usadzić gości na weselu.

Sala weselna

Sala weselna powinna odpowiadać standardom, jakie wyznaczyli sobie narzeczeni. Odpowiednia lokalizacja, wielkość obiektu i jego styl muszą być zgodne z planowaną uroczystością. Na wybór wpływ ma przede wszystkim klimat wesela i ilość zaproszonych gości. Małe przyjęcia najczęściej organizowane są w hotelach lub restauracjach, huczne zabawy natomiast odbywają się w podmiejskich obiektach.

Rezerwując salę na wesele należy szczegółowo uzgodnić wszystkie szczegóły, nawet te najdrobniejsze. Niewyjaśnione wątpliwości mogą skutkować późniejszymi problemami organizacyjnymi, dlatego warto ustalić odpowiedzialność zarządcy obiektu w zakresie obsługi i przygotowań do wesela. 

Jak usadzić gości na weselu

Planowanie przyjęcia oznacza konieczność ustalenia listy gości weselnych. Rezerwacji sali należy dokonać ze sporym wyprzedzeniem, więc dobrze jak najwcześniej potwierdzić przybycie gości, żeby móc chociaż oszacować ich ilość.

Zastanawiając się nad usadzeniem gości weselnych dobrze jest zacząć od określenia miejsca, w którym zasiądą państwo młodzi oraz ich rodzice. Po ustaleniu miejsc honorowych można rozsadzać pozostałych gości. Warto pamiętać, że wesele to radosna uroczystość, na której każdy powinien czuć się komfortowo i taką zasadą powinno się kierować.

Przy stole honorowym z nowożeńcami usadza się najczęściej rodziców i dziadków. Można także uwzględnić świadków i rodzeństwo – wszystko zależy od ustawienia stołów i ich wielkości. Główną zasadą jest usadzanie najbliższej rodziny obok stołu państwa młodych.

Gości weselnych można rozsadzać zgodnie z podziałem wiekowym – niezależnie od pokrewieństwa z Młodymi i przynależności do danej rodziny. Taki podział pozwala na integrację gości, ale jednocześnie może zostać źle odebrany. Problem stanowi określenie „starszych” i „młodszych gości”, które nikogo nie urazi.

Usadzanie może także opierać się na podziale gości na tych ze strony pana i panny młodej. Takie rozwiązanie gwarantuje większą swobodę zaproszonych osób, ale ogranicza możliwość integracji, którą narzuca podział wiekowy.

Wesele w Gdańsku

Wesele w Gdańsku można zorganizować w wielu dostępnych na stronie: www.lokale-wesele.pl/Gdansk lokalach. Obiekty weselne dysponują ofertami dostosowanymi do oczekiwań państwa młodych i ilości zaproszonych osób.

Koszt zorganizowania wesela w Gdańsku zależy od tego, jaki wybierzemy lokal. Renomowana restauracja wiąże się z większymi cenami niż sala weselna na przedmieściach, ale każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ostateczny wybór powinien opierać się na klimacie i wielkości planowanej imprezy oraz budżecie, jakim dysponujemy na ten cel.

5/5 – (2 głosów)