Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Odżywki dla sportowców – przedstawiamy najbardziej popularne rozwiązania!

Odżywki dla sportowców – przedstawiamy najbardziej popularne rozwiązania!

Odżywki dla sportowców z roku na rok zyskują coraz to większą popularność na rynku. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, w dzisiejszych czasach wiele osób mocno nastawia się na bycie fit co w ostateczności często sprowadza ich do tego, by korzystać z takich rozwiązań by lepiej wpłynąć na swoje osiągnięcia. Jednakże, odpowiednia świadomość tego, co warto przyjmować jest tutaj często bardzo kluczową sprawę. Osoba niedoświadczona może w łatwy sposób dokonać niewłaściwego doboru i w najlepszym przypadku nie osiągnąć określonych rezultatów lub w najgorszym zaszkodzić sobie z powodu swojej niewiedzy. Z tego też powodu zapraszamy do naszego artykułu gdzie dokładnie dowiesz się tego, czym są odżywki dla sportowców i które z nich są najczęściej stosowane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych kulturystów. Zapraszam!

Odżywki dla sportowców to określone produkty, które zawierają w sobie przeróżne składniki (lub też jeden, określony składnik) mające na celu wpłynięcie na nasz organizm w przeróżny sposób. Ich działanie jest oczywiste często zależne od tego, co uznano za dany efekt. Z tego powodu w dzisiejszych czasach odnajdziemy na rynku przeróżne rozwiązania dla kulturystów – zapraszamy do https://sklep.kfd.pl/ by się przekonać jak wiele suplementów dla sportowców możemy odnaleźć! Warto jednak zaznaczyć, że te produkty mają nas wyłącznie wspomagać – jest to istotna kwestia ponieważ same w sobie nie są w stanie wiele dla nas zrobić. Powinno być to oczywiście zrozumiałe ponieważ bez diety i ćwiczeń nie osiągniemy wymarzonego ciała. Pomimo tego, wciąż istnieją osoby, które mylą legalne odżywki dla sportowców z produktami, które wpływają na nasz organizm w nieprawidłowy sposób i często zawierają w sobie nielegalne substancje. Warto mieć to na uwadze i tylko korzystać z rozwiązań, które są polecane przez sportowców i są w pełni legalne!

Odżywki dla sportowców – które produkty wybrać

Jak już wspomniałem wyżej – na rynku odnajdziemy ogrom odżywek dla sportowców, które mają przeróżne działania. Z tego powodu można łatwo dostać małego bólu głowy od miliona rozwiązań. W tej części skupimy się na tych najbardziej popularnych i przedstawimy dlaczego właśnie tak wiele osób z nich korzysta:

  • Białko – dla wielu kulturystów jest to z pewnością jeden z najbardziej standardowych suplementów diety, jakie są dostępne na rynku w dzisiejszych czasach. Ich działanie głównie zawdzięcza się temu, że zapotrzebowanie na proteiny zwiększa się wraz z wysiłkiem jaki wykonujemy. Z tego powodu w pewnym momencie dostarczanie odpowiedniej ilości białka do naszego organizmu z diety może okazać się dość problematyczne. W takich przypadkach łatwiej jest właśnie skorzystać z takich rozwiązań jak odżywka, które dostarczy nam dokładnie tego, co potrzebujemy bez innych, niepotrzebnych produktów. Na rynku odnajdziemy chociażby takie rozwiązania jak białko serwatkowe, które jest jednym z popularniejszych rozwiązań w tej kwestii. Możemy je jeszcze podzielić na WPC (Whey Protein Concentrate), czyli koncentrat białka serwatki. Wiele firm właśnie najczęściej chwali się tym produktem ponieważ jest stosunkowo tani i posiada w sobie około 80% czystego białka. Dalej mamy też WPI (Whey Protein Isolate), czyli izolat białka serwatki gdzie odnajdziemy do 90% czystego białka. Na koniec za to jest WPH (Whey Protein Hydrolysate) czyli hydrolizat białka serwatki gdzie mamy około 100% czystego białka! Wybór ostatecznie zależy tylko i wyłącznie od nas. Jednakże, najczęściej faworytem dla wielu pozostaje wciąż WPC!
  • Kreatyna – kolejny klasyczny produkt dla wielu sportowców. Kreatyna jest suplementem diety, który składa się z trzech istotnych aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Odnajdziemy ją w naszym organizmie szczególnie w mięśniach szkieletowych a możemy dostarczyć ją poprzez spożywanie mięsa. Uważa się, że kreatyna może wpłynąć pozytywnie na rozrost naszej masy mięśniowej i pomóc wytwarzanie się beztłuszczowej masy mięśniowej poprzez wspomaganie wchłaniania wody przez nasze mięśnie. W tym przypadku znów widać czemu tak wiele osób ostatecznie woli korzystać z suplementów – spożywanie ogromnej ilości mięsa by dostarczyć ten związek chemiczny z pewnością nie będzie dobrze wpływać na naszą dietę. Jego najbardziej popularną wersją dostępną na rynku jest monohydrat kreatyny (monowodzian) czyli połączenie kreatyny z cząsteczką wody. Suplement ten jest jednym z najbardziej przebadanych produktów na przestrzeni lat w przypadku kulturystyki co wskazuje na to, że jest bezpieczny dla naszego organizmu. Dla wielu osób ćwiczących jest to podstawa udanego treningu! 
  • Spalacze tłuszczu – tym razem przyjrzyjmy się suplementowi, który ma trochę odmienne działanie od wymienionych wyżej. Jest to zbiór określonych składników, które mają wspomóc naszą przygodę z utratą niepotrzebnych kilogramów. Jego głównym działaniem uznaje się wpływ na nasz metabolizm czy również zahamowanie apetytu. Skład bardzo często jest zależny od producenta, dlatego warto jest się dokładnie zapoznać z tym, co dany produkt sobą oferuje i czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla nas

Oczywiście powyżej mamy tylko kilka interesujących przykładów. Jeśli jednak dopiero zaczynamy to na pewno warto jest wybrać na początek białko i kreatynę oraz oczywiście stosować wedle zaleceń producenta 😉

Podsumowanie

Suplementy diety to poważny biznes, dlatego dobrze jest mieć świadomość tego, co rzeczywiście warto kupić a co lepiej odłożyć, szczególnie jest dopiero zaczynamy z tym wszystkim przygodę. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni od czego zacząć to z pewnością zawsze warto jest się zapytać o opinię osoby z większym doświadczeniem. Grunt to korzystać z takich rozwiązań świadomie i rozważnie!

Oceń