Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Klapki dla dzieci – jak wybrać odpowiednie obuwie na wiosnę?
photo--addcdfb

Klapki dla dzieci – jak wybrać odpowiednie obuwie na wiosnę?

Klapki dla dzieci zwykle kojarzone są głównie z latem i morskimi kąpielami. Ten rodzaj obuwia może jednak okazać się przydatny już wiosną. Zapewnienie stopie maksymalnej oddychalności jest wyjątkowo istotne. Energiczne kilkulatki większość czasu spędzają w ruchu, przez co łatwo u nich o przegrzanie organizmu. Reakcją na zbyt wysoką temperaturę ciała jest wydzielanie potu. Noszenie butów, które nie oddychają może więc okazać się problematyczne. Dziecięce klapki okażą się praktycznym elementem ubioru w wielu sytuacjach. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie?

Na basen i na podwórko

Wykonane z syntetycznych tworzyw klapki to przede wszystkim doskonałe buty do wody. Często są więc noszone na pływalniach i podczas wyjazdów nad morze lub jezioro. Poszukując obuwia, które dziecko założy chodząc po mokrej posadzce, należy przede wszystkim upewnić się, że jego podeszwy są antypoślizgowe. Klapki dla dzieci są zwykle wykonane z gumy, pianki i im podobnych tworzyw sztucznych. Warto jednak sprawdzić, czy posiadają zapewniające właściwą przyczepność żłobienia po spodniej stronie. W roli obuwia na pływalnię wykorzystuje się zwykle standardowe, wsuwane klapki z odkrytymi palcami. To z pewnością doskonałe rozwiązanie w przypadku krótkich przejść między szatnią a basenem lub jako buty pod prysznic. Planując kupić dziecku klapki do noszenia na zewnątrz, warto rozważyć modele z zakrytym przodem. Zwykle wyposażone są w otwory zwiększające przepływ powietrza. Osłona stopy w klapkach dla dziecka uchroni nogi maluchów przed uderzeniami i zadrapaniami.

Wygodne i praktyczne obuwie dziecięce

Aby zakupione buty zapewniały pociechom komfort i bezpieczeństwo, powinny przede wszystkim dobrze trzymać się stopy. Ważne jest więc właściwe dopasowanie rozmiaru. Warto pamiętać o tym, że zbyt luźne klapki będą zsuwały się z nóg. Będzie to nie tylko niewygodne, ale również zwiększy ryzyko potknięć i upadków. Stopy najmłodszych mają różną budowę. Właściwe dopasowanie odkrytych butów jest szczególnie istotne w przypadku maluchów o drobnych nogach. Klapki dla dzieci powinny więc posiadać możliwość regulacji wielkości lub dopasowania do stopy. Niektóre egzemplarze umożliwiają regulacje szerokości dzięki rzepom. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są jednak elastyczne paski do umieszczenia za piętą. Takie rozwiązanie uchroni najmłodszych przed spadaniem klapek i niewłaściwym sposobem chodzenia. Wygodne, oddychające i łatwe do wyczyszczenia obuwie na wiosnę będzie doskonałym wyborem dla każdego dziecka.

Oceń