Together Magazyn » Aktualności » Nowości w Centrum Hewelianum!

Nowości w Centrum Hewelianum!

Lato czy wiosna, jesień czy zima – w Centrum Hewelianum pracujemy pełną parą przez cały rok, zmieniając się dla Was. Pod koniec października pożegnaliśmy wystawę „Wszystko… jest liczbą!”, a  już od 2 listopada uruchamiamy nową – „Wmiksuj się!”. Do tego otwieramy nowe stanowiska na wystawie „Z Energią!”.

Jesień i zima w Centrum Hewelianum będą głośne! A to za sprawą nowej wystawy „Wmiksuj się!”, która rusza od 2 listopada w Galerii Ruchu. To wystawa, na której z dźwiękiem będziesz mógł zrobić wszystko – ugryźć go, sprawdzić, jak Twój głos brzmi w jaskini, a jak na sali koncertowej. Podłączymy też Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie!

To nie wszystko – w specjalnej kabinie będziesz mógł wykrzyczeć się do woli (a przy okazji sprawdzisz poziom natężenia swojego głosu i porównasz go z innymi wynikami). Co więcej, na stanowisku z mikserami będziesz mógł tworzyć swoją własną muzykę, jak prawdziwy DJ, a na organach Bum Bum zagrasz… klapkiem! Dla odwiedzających interaktywne wystawy stałe Centrum Hewelianum wstęp na nową wystawę czasową będzie elementem biletu! Szczegółowe informacje na temat cen biletów oraz godzin otwarcia można znaleźć na stronie www.hewelianum.pl.

Natomiast na wystawie „Z Energią!” przygotowaliśmy nową strefę poświęconą polu magnetycznemu, składającą się z trzech nowych stanowisk. Na pierwszym z nich zobaczycie, jak się zachowuje „Ferrofluid”. Ta magnetyczna, czarna jak smoła, ciecz niewzbudzona polem magnetycznym spokojnie drzemie sobie pod kloszem. Jednak gdy włączy się pole magnetyczne, jeży się i wyglądem zaczyna przypominać pozaziemską istotę!

Kolejnym stanowiskiem są „Tańczące igiełki”. Kilkadziesiąt igiełek przypominających śmigła samolotu zaczyna „tańczyć”, tak jak im zagra osoba trzymająca magnesy! Trzecią interaktywną ekspozycją są opiłki metalu, które zmieniają kształt pod wpływem pola magnetycznego.

Na tym jednak nie koniec! Również na wystawie „Z Energią!” w części poświęconej reenergii pojawi się wkrótce szklany instrument! Ten sam, na którym wygrywany był koncert podczas Nocy Naukowców! Tym razem to Ty będziesz mógł na nim zagrać.

Przyjdź i sprawdź sam!

Bilety na cztery interaktywne wystawy: „Z Energią!”, „Dookoła Świata”, „Łamigłówka”, „Wehikuł Czasu – Zabawy z Historią” są w cenie: 10 zł ulgowy/15 zł normalny/35 zł rodzinny.

Godziny otwarcia oraz szczegóły na stronie www.hewelianum.pl.

Oceń