Together Magazyn » Aktualności » „Cyrk daje pozytywną energię”

„Cyrk daje pozytywną energię”

Rozmowa z Anetą Dembek-Moszczyńską z Cyrku Mosaic.

Skąd się u Was wzięła pasja do pokazów cyrkowych?

Pasja do cyrku została we mnie zaszczepiona przez moją mamę, która 20 lat temu zaczęła kształcić się w kierunku pedagogiki cyrku dziecięcego w Niemczech. Od tego czasu uczyła mnie i moje dwie siostry różnych technik cyrkowych. Chociaż ukończyłam kilka kierunków studiów, to jednak pasja do cyrku tkwiła we mnie tak mocno, że teraz zajmuję się tylko pokazami, prowadzeniem warsztatów cyrkowych oraz koordynacją imprez, w których bierzemy udział.

Zdobywałam doświadczenie, występując na zagranicznych festiwalach – m.in. w Dubaju, Katarze i w Niemczech. Pasja, która stała się dla mnie pracą, sprawia mi wiele radości i łączy prawie wszystkie moje zainteresowania. Podróżowanie, projektowanie kostiumów, kontakt z ludźmi, animacje dla dzieci, marketing, no i przede wszystkim – występy na scenie.

Czy można powiedzieć, że sztuka cyrkowa się nie starzeje? Nadal tego typu występy cieszą się powodzeniem?

Oczywiście – uważam, że sztuka ta nie starzeje się, lecz ewoluuje. Cały czas ludzie uwielbiają oglądać niesamowite rzeczy, podziwiać umiejętności ludzkie. Cyrk przenosi nas, widzów, w inny, kolorowy świat, inspiruje do działania, daje pozytywną energię.

Jesteśmy przeciwnikami cyrku ze zwierzętami. Nasze pokazy mają swoją fabułę, wciągają widza do zabawy, są humorystyczne i edukacyjne – jest to nurt tzw. Nowego Cyrku. Po każdym pokazie widz sam może spróbować żonglerki, jazdy na monocyklu czy też rozkręcić wirujące talerze, przez co bardziej docenia naszą pracę, bo widzi, że to nie takie proste, jak wygląda.

Do kogo skierowana jest Wasza oferta?

Nasza oferta jest skierowana głównie do dzieci, ale często występujemy również na eventach firmowych, dla dorosłych. Dzieci podczas naszych zajęć same próbują sztuczek cyrkowych, chociaż nie jest to łatwa sztuka i wymaga cierpliwości, ale dzięki temu uczą się wytrwałości i mają bardzo dużą satysfakcję z osiągniętego celu, co bardzo pozytywnie wpływa na ich samoocenę.

Prowadzimy również warsztaty z żonglerki dla firm. Jest to nietypowy sposób na ciekawą atrakcję, integrację dla pracowników, a żonglowanie – jako świetna forma redukcji stresu – jest stosowana w wielkich korporacjach, takich jak Apple czy Google.

Które atrakcje najchętniej oglądają dzieci?

Dzieci uwielbiają kolorowych szczudlarzy, ciekawym zjawiskiem są też dla nich mimowie. Najbardziej cieszą ich występy naszego klauna, który spontaniczne, często na poczekaniu wymyśla różne zaskakujące gagi. Na dorosłych niesamowite wrażenie robią pokazy tańca z ogniem oraz pokazy LED, w których za pomocą pałeczek LED-owych wyświetlamy logotypy firm, grafiki czy nawet zdjęcia.

W jaki sposób można uatrakcyjnić firmowe eventy za pomocą pokazów cyrkowych?

Nasza firma w ofercie posiada tak różnorodne atrakcje cyrkowe, że podczas eventów firmowych możemy od początku do końca pozostać w artystycznym klimacie. Mimowie witają gości, kolorowi szczudlarze rozdają gościom upominki, potem krótki pokaz, np. jazdy na monocyklach albo magii, potem cyrkowa zabawa i warsztaty, w których samemu można spróbować cyrkowej sztuki. Na zakończenie eventu pokaz tańca z ogniem, który jest niezwykle efektowny, lub pokaz LED.

Czy można u Was zrealizować jakieś wyjątkowe zamówienia? Zdarzają się nietypowe sytuacje?

Na życzenie naszych klientów przygotowujemy kostiumy związany z określonym tematem eventu, dekoracje cyrkowe lub świąteczne. Jesteśmy również bardzo elastyczni, jeśli chodzi o indywidualne prośby rodziców, np. podczas urodzin dziecka. Sytuacje nietypowe, owszem, się zdarzają. Są to np. urodzinki pirackie na plaży, anioły na szczudłach w plenerze czy też lekcje sztuki cyrkowej dla pana, który obchodził swój jubileusz, i sam chciał wystąpić dla swoich gości.

Mosaic. Pokazy cyrkowe

Kontakt:

tel.: 697 099 769

e-mail: info@circusmosaic.pl

www.circusmosaic.pl/

www.facebook.com/circusmosaic

Oceń