Together Magazyn » Aktualności » Noc Świętojańska na Placu Zebrań Ludowych

Noc Świętojańska na Placu Zebrań Ludowych

Noc Kupały, znana częściej jako Noc Świętojańska, to święto miłości, lata i urodzaju. Najbardziej energetyczna i zarazem najkrótsza noc w roku, każdego lata staje się okazją do niezapomnianych imprez plenerowych.

19 czerwca na Placu Zebrań Ludowych muzyczną inaugurację lata zorganizowała Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. Mimo kapryśnej pogody wydarzenie przyciągnęło szerokie grono fanów – zaproszono bowiem artystów największego formatu.

Imprezę otworzył występ zespołu Funkloopy – twórców, którzy w unikalny sposób łączą funk, hip hop i rock. Na scenie głównej pojawiła się również Ania Rusowicz z big beatowymi rytmami wprost z lat 60′ i 70′. Nie zabrakło elektroniki – na obchody święta lata zaproszony został bowiem znany artysta i producent muzyczny – Andrzej Smolik. Na scenie wystąpił z muzykiem z Manchesteru – Kevem Foxem, który uzupełnił pokaz o akustyczne brzmienia. Wieczór zwieńczył występ Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

Na zmęczonych harcami pod sceną czekały food trucki, szerokie drewniane stoły i mnóstwo zieleni, na której odpoczywali goście zaopatrzeni w kocyki, chusty lub szale. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych– Noc Świętojańską Gdańsk świętował hucznie.

Oceń