Together Magazyn » Aktualności » Nie taki straszny powrót do szkoły

Nie taki straszny powrót do szkoły

Powroty do szkoły nie należą do najłatwiejszych. Rozleniwione dzieci, marzący o kilku dodatkowych dniach urlopu rodzice i permanentny brak czasu to zwiastun ciężkich wrześniowych poranków. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i nie mamy tutaj w zanadrzu żadnych magicznych tricków. Czas zakasać rękawy i wrócić do powakacyjnej rzeczywistości. Są jednak sposoby, aby powrót do szkolnej ławki był chociaż odrobinę bardziej przyjazny dla młodych naukowców.

Philip Zimbardo, wybitny psycholog, powiedział kiedyś, że dzieci powinny czuć, że szkoła pomaga im stawać się lepszymi ludźmi. Pozwólmy im stać się prawdziwymi bohaterami, którzy z poczuciem humoru i głową pełną oryginalnych pomysłów podbiją świat. W zdobywaniu wiedzy ważną rolę odgrywają przedmioty, które nas otaczają i stymulują wyobraźnię. To niesamowite, że po wielu latach pamiętamy te wszystkie drobiazgi z dzieciństwa. Ich fakturę, kolor, skojarzenia z przyjemnymi momentami beztroski. Sprawmy, aby na twarzach dzieci zagościły promienne uśmiechy. Podarujmy im coś praktycznego, a jednocześnie mądrego – podkreśla Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Zapisz to!

Wszystkie pomysły, nawet te najlepsze, mają jedną wspólną cechę – szybko wylatują z głowy. Nauczmy dzieci korzystania z kolorowych notesów oraz karteczek. To pomoże im nabrać nawyku zapisywania tego, co ważne i porządkowania swoich myśli. Wszystkie kartki mogą znaleźć swoje miejsce na korkowej tablicy, do której możemy użyć kolorowych pinezek. To rozwiązanie z pewnością urozmaici przestrzeń nauki. Oryginalnym sposobem są również kolorowe klamerki, które można przypiąć wraz z ważną informacją praktycznie wszędzie.

Chaos kontrolowany

Ponoć geniusze panują nad chaosem, a reszta utrzymuje porządek. To ulubiona wymówka wszystkich małych bałaganiarzy, którzy z wrodzonym urokiem wymigują się od domowych obowiązków. Pomóżmy dzieciom utrzymać porządek, dzięki uroczym pojemnikom oraz koszom. Pojemne bieliźniarki pomieszczą nie tylko brudną bieliznę. Doskonale sprawdzają się w roli przechowywania drobiazgów, zabawek oraz pomocy naukowych. Szkatułki z szufladkami to dobre miejsce, aby pochować wszystkie drobiazgi, które z reguły znajdują się we wszystkich zakamarkach biurka.

Dobry start

To coś, czego potrzebuje każdy mały naukowiec. Przede wszystkim liczy się wypoczynek – smaczny i zdrowy sen zapewni kolorowa pościel w postaci z ulubionych kreskówek. Z nietuzinkowym budzikiem pobudka będzie mniej straszna. Poranna herbata będzie smakować lepiej w uroczym kubku, a kanapka zaserwowana na kolorowym talerzu z pewnością zostanie zjedzona bez marudzenia. Zachęcajmy dzieci do samodzielnych eksperymentów w kuchni. Minutnik w kształcie sowy w towarzystwie rękawicy z lisem to zaproszenie do wspaniałej kulinarnej zabawy. A po godzinach rękawica może odegrać główną rolę w domowym teatrze i stać się pacynką. Wystarczy użyć wyobraźni.

Pierwsza lekcja oszczędzania

Mamy sposób na to, aby zachęcić dzieci do nauki zarządzania finansami. Z wesołymi skarbonkami będzie to znacznie łatwiejsze. Tradycyjna świnka z ekstrawagancką koroną, kolorowe sowy, lisek, a może wielobarwny słoń? Każda z nich idealnie wkomponuje się w scenerię dziecięcego pokoju. Drobne kwoty odkładane regularnie mogą zdziałać cuda. Wystarczy znaleźć dobry cel. Takie oszczędzanie z pewnością przyda się w przyszłości. W końcu ci, którzy wydają mniej, mają więcej.

Gotowi na powrót do szkoły?

Więcej inspiracji znajdziesz: http://home-you.com/pl/.

Oceń