Together Magazyn » Kultura » Nieustraszony pogromca absurdów – 27 października w Gdańsku!

Nieustraszony pogromca absurdów – 27 października w Gdańsku!

Czas obalić wszystkie naukowe mity! Czy Napoleon naprawdę był niski? Czy podczas snu, rzeczywiście zjadamy 10 pająków rocznie? Radek Kotarski, vloger, twórca portalu polimaty.pl, popularyzator nauki, spotka się z czytelnikami 27 października w gdańskim Empiku Galeria Bałtycka, żeby wyjaśnić naukowe mity i opowiedzieć o swojej książce „Nic bardziej mylnego”.

Radek Kotarski powtarza – „Jestem przekonany, że o każdej dziedzinie wiedzy można opowiadać tak, że będzie to ekscytująca podróż po jej zagadnieniach.” Pasją do nauki zaraża nie tylko młodzież, ale i dorosłych. W swojej pierwszej książce, którą można nazwać udoskonalonym podręcznikiem szkolnym, rozprawia się z pięćdziesięcioma popularnymi mitami z różnych dziedzin m. in. biologii, fizyki czy kultury. W zabawny sposób tłumaczy zasady tworzenia się absurdów, a jednoczenie naprowadza czytelników na do rozwikłania zagadki. Autor zachęca do krytycznego spoglądania na wiele „prawd” zakorzenionych w naszej kulturze i interpretowania ich na swój własny sposób. „Nic bardziej mylnego” to pozycja dla każdego, kto jest ciekawy świata!

Radek Kotarski – pomysłodawca i redaktor naczelny popularno-naukowego portalu polimaty.pl. Prowadzi vloga, na którym opowiada i komentuje ciekawostki ze świata nauki i kraju.

27 października, godz. 18:00
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

Gdansk_20151027_Radek_Koterski_FB

 

 

Oceń