Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Co ubrać, by nie dać się kapryśnej, jesiennej pogodzie?

Co ubrać, by nie dać się kapryśnej, jesiennej pogodzie?

Czy jest coś przyjemniejszego niż rodzinny spacer wśród złocistych liści, z których później powstanie piękny, jesienny bukiet? Chyba nie. Ta magiczna pora roku to idealny czas do zacieśniania rodzinnych więzi.

Ale niestety, jesień to też pora, kiedy łatwo o przeziębienie. Dlatego zaopatrz zarówno siebie, jak i swoją rodzinę w ciepłe swetry i szaliki oraz wodoodporne kurtki i buty. Wtedy żadna choroba nie stanie Wam na przeszkodzie spędzania wspólnych chwil.

Praktycznie znaczy modnie

Całe szczęście, że w sklepach jest ogromny wybór ubrań, odpowiednich na tę porę roku. Warto zakupić parę kaloszy – kolorowych dla malucha i klasycznych zielonych dla siebie. Gumiaki zdobyły popularność już w latach 40. XIX wieku, kiedy to książę Wellington, Arthur Wellesley, jako pierwszy zlecił zrobienie butów, do których można by włożyć spodnie. I tak oto „wellingtony” zrewolucjonizowały modę, zarówno męską, jak i damską. Nic dziwnego – są wyjątkowo praktyczne, a teraz dostępne w wielu oryginalnych kolorach.

Na górę polecamy kurtkę z kapturkiem, który osłoni główkę dziecka, a jednocześnie da mu swobodę i możliwość kolekcjonowania kolorowych listków. Rodzice mogą zaopatrzyć się w duży, elegancki parasol i wspólnie przedzierać się przez strumienie deszczu.

Szaro, buro i ponuro

Jesienna aura potrafi być przygnębiająca. Ciągle pada i pada, a na niebie nieśmiało Słońce przedziera się przez chmury. Ale to, że za oknem jest szaro-buro nie oznacza, że Ty i Twoja rodzina też macie tacy być! Odstaw czernie oraz szarości i postaw na kolor. Zobaczysz, że wywołasz uśmiech u niejednej osoby napotkanej na ulicy. W tym sezonie dominują ciepłe barwy – pomarańcze, żółcie, brązy i czerwienie. Pięknie komponują się z granatem i zielenią.

Możliwości jest dużo, więc baw się modą i komponuj oryginalne stroje! Ale pamiętaj – wygodne i praktyczne rozwiązania są najistotniejsze w tym sezonie.

Skakanie po kałużach to największa atrakcja każdego, jesiennego spaceru. Zadbaj, by Twoje dziecko nie musiało rezygnować z tej przyjemności.

Koniec z monotonią! Wystarczy jeden element garderoby w intensywnym kolorze, aby cały Twój strój nabrał nowego, świeższego wyrazu.

fot. materiały promocyjne marki ilovefranka
fot. materiały promocyjne marki ilovefranka

Natura jest hojna o tej porze roku i obdarza nas pięknymi, wartościowymi darami. Zabierz je ze sobą do domu i stwórz wyjątkowe dekoracje albo ugotuj aromatyczne potrawy.

Jesienna kolekcja francuskiej marki DPAM rozkocha dzieciaki w swoich kolorowych, geometrycznych wzorach i zwierzęcych motywach. A rodzice będą zachwyceni jakością i praktyczną stroną ubrań.

DPAM czerpie inspiracje niemal zewsząd – od natury, poprzez azjatyckie rękodzieła, kończąc na barokowym przepychu. A jesienna kolekcja jest i tak bardzo spójna i piękna!

Oceń