Together Magazyn » Aktualności » „ Jacek Kaczmarski – lekcja historii” – niezwykły spektakl Jacka Bończyka w Teatrze Atelier

„ Jacek Kaczmarski – lekcja historii” – niezwykły spektakl Jacka Bończyka w Teatrze Atelier

Od 13 do 15 lipca w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, można było zobaczyć spektakl muzyczny w reżyserii Jacka Bończyka. „ Jacek Kaczmarski – lekcja historii” – to opowieść o malarzu pieśni, którego ponadczasową twórczość próbuje na nowo zinterpretować autor spektaklu.

Malarstwo fascynowało Jacka Kaczmarskiego, toteż wiele z pieśni wybitnego polskiego barda pełnych jest odniesień do obrazów. Bończyk stara się w swoim spektaklu opowiedzieć historię Kaczmarskiego właśnie poprzez płótna, które ten wybrał do swoich utworów. Bohaterowie odgrywają na scenie teksty z tych pieśni Kaczmarskiego, które poetycko opisują malarstwo. Występowi towarzyszy pokaz multimedialny, na którym przewijają się wykorzystane do scenariusza obrazy. Spektakl muzyczny Jacka Bończyka był zatem czymś o wiele bardziej złożonym od tradycyjnego musicalu. Na scenie wykorzystano prawdziwą mozaikę form wyrazu – od gry aktorskiej poprzez elementy tańca, narrację muzyczną oraz projekcję multimedialną. Spektakl, koncert i wernisaż – tak w krótkich słowach można opisać dzieło Jacka Bończyka, które widownia ma nadzieję zobaczyć jeszcze nie raz na deskach Teatru Atelier.

Oceń