Together Magazyn » Aktualności » Poznaj tajemnice lasu
photo--eddbbeb

Poznaj tajemnice lasu

Nasze okolice, aż kipią od zieleni! Otaczają nas liczne parki, zieleńce i oczywiście lasy! Co o nich wiemy? Jakie gatunki roślin i zwierząt w nich występują? Jak należy je chronić? Od 4 do 18 maja w Porcie Rumia rusza akcja edukacyjna pt. „Odkryj tajemnice lasu”.

Podniebni przyjaciele i nie tylko

W trakcie trwania wystawy edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasu”, odwiedzający galerię Port Rumia będą mogli poznać gatunki drzew, jakie występują w polskich lasach, podobnie jak ich mieszkańców. To nie wszystko! Nie zabraknie również porad dotyczących tego, jak należycie przygotować się na wycieczkę do lasu czy jak zbudować skrzynkę lęgową dla ptaków. Muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka – takie ptaki, chętnie zamieszkują w specjalnie dla nich przygotowanej budce, nawet w przydomowym ogrodzie. Podobne budki zagościły już w sąsiedztwie Portu Rumia.

Dowiedz się więcej!

Na Facebookowym profilu galerii wszyscy zainteresowani wystawą, będą mogli obejrzeć filmy, dzięki którym jeszcze bardziej poszerzą swoją wiedzę na temat świata zwierząt i roślin występujących w polskich lasach. Poruszone będą w nich m.in. wątki dotyczące tego, jak ważną funkcję spełnia las, przedstawieni zostaną również ci, którzy o niego dbają. Emisja pierwszego filmu będzie miała miejsce 5 maja pod adresem: https://www.facebook.com/CentrumHandlowePortRumia/

Konkurs i nagrody

Port Rumia przygotował również specjalny konkurs. Na czym będzie on polegał? Wystarczy udostępnić na profilu Facebook centrum handlowego, zdjęcie swoje lub bliskich na tle ulubionego drzewa. Jury wybierze trzy najciekawsze fotografie, a ich autorzy zostaną nagrodzeni przepięknymi książkami przyrodniczymi .

Oceń