Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najbardziej popularne zabawki dla dzieci kilkuletnich
photo--cceea

Najbardziej popularne zabawki dla dzieci kilkuletnich

Zabawa odgrywa bardzo ważny element rozwojowy w każdym życiu dziecka. Wszak każdy pamięta z dzieciństwa, że bawił się samochodami czy lalkami, a klocki drewniane czy plastikowe oraz zabawa z ich wykorzystaniem była praktycznie na porządku dziennym. Aktualnie na rynku (zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem sprzedaży internetowej) jest bardzo szeroki wybór różnorodnych zabawek, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Wybór zabawek dla dzieci kilkuletnich tak naprawdę zależy głównie od preferencji i możliwości finansowych rodziców. Warto jest stawiać na zabawki dobrej jakości, które posłużą nawet przez kilka lat oraz które posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Wybierając odpowiednią zabawkę warto jest zwrócić na zalecenia producenta względem wieku dziecka, gdyż na przykład zbyt drobne elementy dla dwulatka mogą skończyć się zakrztuszenie bądź zadławieniem.

Różnego rodzaju klocki drewniane do budowania dla dzieciaków

Wśród najbardziej uniwersalnych rodzajów zabawek z pewnością dużym uznaniem cieszą się między innymi Kolorowanki a ostatnio szczególnie kolorowanki z gry Minecraft czy klocki drewniane. Te ostatnie pozwalają między innymi budować różnorodne budowle – dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno dla chłopców, jak dla dziewczynek. Ten sposób zabawy doskonale ćwiczy koordynację ręka-oko. Możliwości wykorzystania klocków drewnianych jest jednak znacznie więcej – w przypadku klocków kolorowych można je segregować według barwy, co dodatkowo uczy dziecko kolejnych ważnych dla codziennego funkcjonowania umiejętności.

Niewątpliwą zaletą klocków drewnianych jest fakt, że są one bardzo wytrzymała oraz można je wykorzystywać również podczas zabaw na placu zabaw czy na podwórku. W przeciwieństwie do klocków plastikowych klocki drewniane nie nadają się do moczenia ich wodzie -o czym warto jest pamiętać, gdyż może to szybki sposób prowadzić do ich zniszczenia.

W jaki sposób najlepiej przechowywać zabawki dziecięce?

Z reguły każda dobra zabawa w pokoju dziecięcym kończy się prawdziwym bałaganem. Warto jednak już od najmłodszych lat uczyć dziecko porządku i segregacji swoich zabawek. Jest to umiejętność, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Organizując pokój dziecięcy warto jest więc wyposażyć swoje dziecko w dużą ilość kartonów czy plastikowych pudełek, gdzie można odkładać zabawki po skończonej zabawie. Na przykład klocki drewniane można z powodzeniem przechowywać właśnie tego typu pudełkach lub w zawiązywanych workach. Odpowiednie przechowywanie zabawek przyczynia się nie tylko do porządku, ale przede wszystkim uczyć dziecko szacunku do posiadanych przedmiotów.

Oceń