Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na co pomaga Sudocrem?

Na co pomaga Sudocrem?

Sudocrem to popularna maść na odparzenia. Cieszy się ona zaufaniem wielu rodziców, którzy pragną jak najlepszej pielęgnacji dla swojego maluszka. Okazuje się jednak, że krem ma dużo szersze zastosowanie, dzięki czemu korzystać może z niego cała rodzina. Sekretem jego uniwersalności jest starannie dobrany skład. Podpowiadamy, w jakich przypadkach warto sięgnąć po Sudocrem!

Sudocrem – skuteczna maść na odparzenia

Sudocrem znany jest jako krem na odparzenia. Najlepiej stosować go profilaktycznie. Należy aplikować go kilka razy dziennie w okolicach intymnych dziecka, tuż przed nałożeniem nowej pieluszki. Wówczas krem utworzy barierę ochronną na skórze, zabezpieczając ją przed podrażnieniami. Co jednak zrobić, kiedy zauważymy zaczerwienienie, wysypkę lub krosty na skórze dziecka? Zapewne jest to pieluszkowe zapalenie skóry. Również w tym przypadku można sięgnąć po maść, która daje pierwsze efekty już w kilka godzin po pierwszej aplikacji. Krem rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Instytut Matki i Dziecka oraz Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych. Więcej o tym, jak działa maść na odparzenia, można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/.

Sudocrem – siła w składzie

Produkt działa na skórę w sposób kompleksowy. Zawarty w nim tlenek cynku to środek ściągający, który ma działanie łagodzące i ochronne. Z kolei alkohol benzylowy dezynfekuje i działa znieczulająco. Za sprawą benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu, krem na właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, roztoczobójcze oraz odstraszające owady. Znajduje się w nim również lanolina, czyli hipoalergiczny środek nawilżający. Ma ona właściwości natłuszczające podobne do ludzkiej skóry. Wszystkie te składniki sprawiają, że krem ma działanie łagodzące, leczące, chroniące i nawilżające. Szybko zmniejsza także występujące objawy oraz osłabia odczuwany dyskomfort jak pieczenie, swędzenie czy ból.
 

Krem nie tylko na odparzenia

Odparzenia to nie tylko problem niemowlaków, ale także osób starszych, przewlekle chorych czy niepełnosprawnych. Również w ich przypadku Sudocrem będzie skuteczny. Ale maść ma o wiele szersze zastosowanie. Pomaga ona w momencie wystąpienia różnego rodzaju uszkodzeń skóry, takich jak otarcia, zadrapania, podrażnienia po goleniu, depilacji i regulacji brwi. Może być również stosowana na stany zapalne w przebiegu łojotoku oraz trądziku młodzieńczego i różowatego. Krem sprawdzi się także w trakcie leczenia zejściowej formy opryszczki. Można go stosować na zmiany ospowe.

Sudocrem ma hipoalergiczny skład, może być więc stosowany przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Wiek nie ma żadnego znaczenia. Z maści może korzystać cała rodzina. Warto ją także zabrać ze sobą w podróż. Pomaga ona w przypadku oparzeń słonecznych oraz niewielkich podrażnień termicznych, działa na nieduże odmrożenia. Przyniesie także ulgę w razie wystąpienia odczynów po ukąszeniu owadów. Im szybciej krem zostanie zaaplikowany, tym lepiej. 

Sudocrem w każdym domu

Sudocrem to produkt, który przyda się w każdym domu, nawet jeśli nie ma w nim niemowlaka. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie prostotę. Jeden krem jest pomocny w wielu sytuacjach, nie trzeba sięgać po inne preparaty. To nie tylko oszczędność miejsca, ale również pieniędzy. Maść cechuje się wysoką wydajnością. Z pewnością starczy więc na długo, nawet przy codziennym stosowaniu.

O podrażnienia skóry nietrudno. Wystarczy chwila nieuwagi w trakcie golenia, przypadkowe dotknięcie garnka w trakcie gotowania czy wyjście z domu bez rękawiczek w czasie zimy. We wszystkich tych przypadkach pomoże Sudocrem, który przede wszystkim znany jest jako krem na odparzenia. Jego skład ma zbawienny wpływ na skórę i szybko łagodzi nieestetyczne zmiany skórne. Śmiało korzystać mogą z niego członkowie całej rodziny, niezależnie od wieku czy typu problemu ze skórą. Maść nie może zostać przedawkowana, można ją stosować tak często, jak to tylko potrzebne. Więcej o produkcie można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/.

Oceń