Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na co zwrócić uwagę, gdy zamawiamy wizytówki online?
Obrah

Na co zwrócić uwagę, gdy zamawiamy wizytówki online?

Wiele osób sądzi, że w dobie Internetu wizytówki są przeżytkiem. Tymczasem okazuje się, że w biznesie nadal bardzo się przydają. Chcąc zamówić wizytówki, nie trzeba dzisiaj osobiście pojawiać się w drukarni. Ogromną popularnością cieszą się wizytówki online. Zamówienie na nie można złożyć, siedząc wygodnie w domu bądź przy firmowym biurku. Wiele osób kompletnie nie wie, na co zwrócić uwagę, zamawiając wizytówki przez Internet. Podpowiadamy, co może mieć znaczenie i o czym nie zapomnieć, aby wizytówki nie rozczarowały.

Na jakim papierze mogą być wykonane wizytówki?

Bez względu na to, czy zamawiamy wizytówki online, czy robimy to w tradycyjny sposób, powinniśmy pamiętać, aby zwrócić uwagę na rodzaj papieru. Obecnie dostępny jest przede wszystkim:

● papier kredowy;

● papier MultiLoft.

Ten pierwszy charakteryzuje się gramaturą wynoszącą przynajmniej trzysta pięćdziesiąt gramów. Przekłada się to na większą sztywność papieru, co oznacza, że wizytówka będzie bardziej odporna na zgięcia. Plusem jest również idealna gładkość, a także to, że farba nie jest widoczna po drugiej stronie wizytówki. Coraz więcej specjalistów poleca jednak papier MultiLoft, który zbudowany jest z kilku warstw. Dzięki temu sztywność wizytówek jest naprawdę idealne. Warto pamiętać, że rodzaj papieru istotnie przekłada się na aspekt wizualny. Źle dobrany papier sprawi, że wizytówki nie będą prezentowały się najlepiej.

Czy wizytówki online to możliwość skorzystania z gotowego projektu?

Wiele osób obawia się zamawiania wizytówek w Internecie sądząc, że wymagają one własnego projektu. Tymczasem okazuje się, że większość działających obecnie drukarni internetowych umożliwia swoim klientom zarówno samodzielne przygotowanie projektu, jak i skorzystanie z jednej z wielu gotowych opcji. Tym samym każdy klient może wybrać rozwiązanie najbardziej dogodne dla siebie, które jednocześnie pozwoli na uzyskanie perfekcyjnych wizytówek. UWAGA: rozsądnym jest postawienie na kompleksowe usługi, co oznacza, że w jednej firmie wykonujemy projekt i drukujemy wizytówki. Na ogół pozwala to na oszczędność pieniędzy.

Jaki format powinny mieć wizytówki?

Tym, o czym nie można zapomnieć, wybierając wizytówki, jest zawsze ich format. To jedna z ważniejszych cech wizytówek. Specjaliści zgodnie podkreślają, że zdecydowanie najmniejszym wyborem są wizytówki, których format wynosi 90x50mm bądź 85x55mm. Są to wizytówki klasyczne, które zmieszczą się nie tylko w wizytowniku, ale również w większości portfeli. Dzięki temu klient, który je otrzyma, nie będzie miał żadnego problemu co z nimi zrobić. Przekłada się to oczywiście na trwałość wizytówek, a tym samym oznacza, że spełniają one należycie swoją rolę.

Z całą pewnością błędem jest rezygnowanie z wizytówek. Niewielki kartonik z danymi adresowymi i nazwą firmy, a nierzadko również wskazówkami, jak trafić do jej siedziby, to doskonały sposób na zwiększenie szansy na pozyskanie nowych klientów. Decydując się na zakup wizytówek, warto pamiętać, że dzisiaj dostępne są wizytówki online, co dla wielu osób jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Oceń