Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Mieszkania do remontu w Szczecinie
mieszkania Szczecin do remontu

Mieszkania do remontu w Szczecinie

Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się bez większych problemów -nowe mieszkania są budowane praktycznie w każdym mieście. Deweloperzy nie mogą narzekać na brak klientów. Lepiej mieć własne mieszkania niż latami wynajmować i płacić dodatkową opłatę za wynajem. Wadą mieszkania wynajmowanego jest brak bezpieczeństwa mieszkaniowego. Koszty zakupu mieszkania w Szczecinie , obojętnie, czy na rynku wtórnym, czy pierwotnym są ogromne. Przekraczają kilkakrotnie roczną pensję osób zarabiających w okolicach średniej krajowej. Rozwiązaniem problemu finansowego mogą być mieszkania do remontu w Szczecinie, które są sporo tańsze od mieszkań w stanie „do zamieszkania”. Jednak trzeba pamiętać o kosztach remontu.

Mieszkanie – najważniejszy warunek założenia rodziny.

Zdaniem Polaków, wyrażonym w różnych sondażach, jednym z najpoważniejszych przeszkód do usamodzielnienia się i założenia rodziny jest brak mieszkania. Społeczeństwo nie odczuwa bezpieczeństwa socjalnego. Wynajmowanie mieszkania to opcja czasowa i po zakończonym okresie wynajmu trzeba szukać nowego mieszkania, przeżyć kolejną przeprowadzkę, zaaklimatyzować się w nowym środowisko. Na mieszkanie z zasobów gminnych mogą może liczyć niewiele grup społecznych, a okres oczekiwania na mieszkanie to kilka lat. Sposobem, aby w miarę szybko uzyskać mieszkania znacznie taniej niż na rynku komercyjnym są oferty mieszkań do remontu Szczecin, zarówno z zasobów gminnych (organizowane są przetargi na takie mieszkania), jak i od prywatnych właścicieli, czy agencji nieruchomości. Mieszkania do remontu Szczecin inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_48=Szczecin to specyficzna grupa lokali mieszkalnych, gdzie przy dobrych okolicznościach można nabyć ładne, ustawne mieszkanie w dobrej cenie.

mieszkania Szczecin do remontu

Zalety mieszkań do remontu

Poza oczywistą zaletą, jaką jest niższa cena, mają one jeszcze kilka innych dobrych cech. Można je dowolnie zaaranżować. Bywa, że jest konieczny remont całkowity, łącznie z wymianą rur i instalacji. Materiały do takiego remontu to niemały wydatek, ale w zamian za to, można urządzić mieszkanie w dowolny sposób tak, aby odpowiadało nowym mieszkańcom. Zmienić możemy wszystko, co wydaje się zniszczone lub nie przypada nowym właścicielom do gustu. Można nawet postawić ściany działowe i uzyskać dodatkowy pokój, wnękę, czy miejsce do przechowywania. Mieszkania do remontu Szczecin sprzedawane są najczęściej przez osoby, które otrzymały je w spadku lub biura nieruchomości. Sprzedają także osoby, które finansowo nie są w stanie przeprowadzić remontu lub muszą pozbyć się mieszkania z powodu długów. Przy kupnie takiego mieszkania na rynku komercyjnym, trzeba dokładnie sprawdzić księgę wieczystą. Kupowanie mieszkań zadłużonych może okazać się nietrafioną inwestycją. Mieszkania do remontu Szczecin warto kupić w celu mieszkaniowym lub inwestycyjnym, pod wynajem. Wyremontowane mieszkania na wynajem rozchodzą się w Szczecinie niczym świeże bułeczki, ponieważ najemcy szukają najczęściej mieszkań komfortowych, starannie urządzonych, gotowych do zamieszkania, w które nie trzeba będzie wkładać środków finansowych przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę rozważając zakup mieszkania do remontu?

Mieszkanie do remontu Szczecin inhouse.szczecin.pl to nieruchomość z rynku wtórnego. Pod względem metrażu, ilości pokoi i lokalizacji w Szczecinie oferta jest bardzo bogata i spełniająca oczekiwania wielu grup klientów. Oglądając takie mieszkanie, należy zwrócić uwagę na stan instalacji – najlepiej oglądać je w towarzystwie osoby, która zna się na tematyce instalacji i pomoże w ocenie, czy jest ona prawidłowo założona i sprawna oraz pomoże oszacować ewentualny koszt wymiany. Kolejnym ważnym punktem są szczelne okna i drzwi, które mają kluczowe znaczenie dla utrzymania właściwej temperatury i wentylacji w mieszkania. Przez otwory okienne i drzwiowe ucieka najwięcej ciepła. Zdaniem naukowców straty cieplne spowodowane przez nieszczelności w oknach i drzwiach mogą sięgać 50% ciepła. To oznacza ogrzewania w sezonie grzejnym, trudności z nagrzaniem mieszkania i mniejszy komfort przebywania w lokalu mieszkalnym. Z drugiej strony, okna nie mogą być nadmiernie szczelne, ponieważ prowadzi to do braku przepływu powietrza, co skutkuje zawilgoceniem pomieszczeń i rozwojem grzybów, a to duże zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, osób starszych, astmatyków i domowników chorych na choroby układu krążenia i serca. W przypadku, gdy cały stan nieruchomości do remontu jest do przyjęcia, a największym kosztem jest wymiana stolarki, to warto ponegocjować niższą cenę. Kolejną ważną rzeczą jest stan podłóg, głównie o jej stan techniczny, np.: nierówności i dziury.

Nie wszystkie elementy do remontu widać po pierwszym oglądzie mieszkania. Decydując się na mieszkanie do remontu Szczecin, trzeba liczyć się z tym, że koszty mogą być wyższe, niż wydaje się po pierwszej wizycie w mieszkaniu. Najczęściej, nawet po doliczeniu kosztów remontu, kupno takiego mieszkania okazuje się opłacalne, zwłaszcza jeżeli jest w dobrej lokalizacji. Radość z aranżacji według swoich potrzeb jest ogromna.

Oceń