Rozpoczynasz swoją przygodę z jazdą konną? To fascynujący, bardzo piękny i efektowny sport, który z pewnością sprawi wszystkim wiele przyjemności. Jednym z najważniejszych elementów stroju jeździeckiego są buty. Dlatego też warto podejść z rozwagą do tego zakupu. W końcu liczy się nie tylko wygoda i funkcjonalność, ale również klasa!

Dlaczego buty do jazdy konnej są takie ważne?

Wyrażają one szyk, ale także sprawiają, że czujemy się komfortowo oraz bezpiecznie. Strój jeździecki jest bardzo istotną kwestią. Inwestujemy w odpowiednie ubrania na każdą pogodę, które zagwarantują nam spokojną i wygodną jazdę. Nie można jednak na nich oszczędzać – szczególnie w przypadku butów, które można kupić np. w sklepie jeździeckim Horseway. Dzięki nim nasza noga jest stabilnie ułożona w strzemieniu, co sprawia, że odczuwamy wyłącznie przyjemność z przejażdżek i treningów. Co więcej, buty jeździeckie chronią nas przed niechcianymi otarciami, przez które odczuwamy dyskomfort. Różnią się one od zwykłego obuwia sportowego, ponieważ posiadają niewysoki obcas oraz twardą podeszwę. Elementy te sprawiają, że jesteśmy bezpieczni podczas jazdy. A jest to w końcu najważniejsze.

Jakie buty polecane są do jazdy konnej?

Planujesz na poważnie rozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem? Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie swojej garderoby w m.in. dwie różne pary butów – jedne na wiosnę i lato, a drugie na zimę.

  • Sztyblety do jazdy konnej – ten rodzaj butów jest jednym z najbardziej powszechnych i nieustannie cieszy się dużą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych jeźdźców. Sztyblety są niezwykle wygodne w noszeniu za sprawą fasonu – niskie, elegancko wykończone, posiadające usztywniony nosek oraz z podeszwą antypoślizgową. Ich zakup nie jest aż tak kosztowny, przez co nadają się dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w jeździe konnej. Stanowią bardzo komfortowy rodzaj obuwia, ponieważ sięgają lekko za kostkę i przypominają obuwie codzienne. Aby jednak uniknąć niechcianych otarć skóry czy odcisków, warto zakupić dodatkowo sztylpy, czyli ochraniacze, które możemy swobodnie ubrać na spodnie.
  • Oficerki do jazdy konnej – jesteś nieco bardziej doświadczoną osobą i jeździectwo to Twoja ogromna pasja, której na pewno poświęcisz sporo czasu? Jeśli tak, to zdecyduj się na zakup dobrze wykonanej pary oficerek do jazdy konnej. Dzięki wysokim cholewkom oraz twardym podeszwom zapewniają one odpowiednią stabilizację. Zakup dodatkowych ochraniaczy już nie będzie Ci potrzebny. Wykonane ze skóry doskonałej jakości z pewnością będą służyć przez długi czas i nieustannie zaskakiwać perfekcyjnym wyglądem. Takie buty dodają dużo klasy każdej osobie, która pasjonuje się jeździectwem.
  • Termobuty do jazdy konnej – są one dedykowane wszystkim osobom, które pragną trenować jeździectwo także w środku zimy. Ich dużym atutem jest to, że są w środku ocieplane. Dzięki temu odczuwamy komfort niezależnie od temperatury oraz warunków atmosferycznych. W ofercie można znaleźć zarówno niskie, jak i wysokie buty ocieplane do jazdy konnej. Ułatwia to dopasowanie takiego modelu, jaki najbardziej nam odpowiada.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany