Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wakacje w Grecji – dlaczego warto spędzić je na Chalkidiki?

Wakacje w Grecji – dlaczego warto spędzić je na Chalkidiki?

Chalkidiki to trójpalczasty półwysep, na którym niezapomniane wakacje spędzi każdy miłośnik podróżowania. Krajobraz jest tam urozmaicony, a wokół luksusowych kurortów znajdują się liczne zabytki z czasów starożytnych. Charakterystyczną cechą Chalkidiki są monastyry zawieszone na skałach oraz jaskinie, których wejścia znajdują się w pobliżu morza.

Wypoczynek na Chalkidiki

 

Wypoczynek na Chalkidiki jest wybierany przez wielu turystów ze względu na urozmaicone atrakcje, czekające na półwyspie. W ofercie https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/chalkidiki można zarezerwować wczasy na półwyspie Kasandra, który jest atrakcyjną częścią Chalkidiki ze względu na długie i malownicze plaże. Niektórzy turyści określają Kasandrę jako Greckie Karaiby. Na https://dreamtours.pl/ można zarezerwować hotel w Sani, czyli jednym z najsłynniejszych kurortów w całej Helladzie. Rodzinom poleca się natomiast Afitos, gdzie znajduje się wiele rodzinnych hoteli.

 

Najspokojniejszą i dziewiczą częścią Chalkidiki jest Sithonia. W tej części półwyspu można spotkać podobne atrakcje jak w Kefalonii – https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/kefalonia. Niewielkie, malownicze zatoczki, plaże żwirowe i rybackie, tradycyjne porty tworzą wyjątkowy klimat. Wypoczynek na półwyspie Sithonia to okazja do oderwania się od zgiełku i szybkiego tempa życia, które powoduje stres i uniemożliwia pełne zrelaksowanie się w czasie wakacji. Athos, czyli ostatni z trzech „palców” Chalkidiki, jest zajęty prawie w całości przez Świętą Górę. Znajduje się tam Republika Teokratyczna, którą założyli w IX wieku prawosławni mnisi.

 

Co zwiedzić na Chalkidiki?

 

Na Chalkidiki warto zwiedzić Saloniki, czyli jedno z najbardziej znanych miast w całej Grecji. Turyści w Salonikach mogą skorzystać z morskich kąpieli i wypoczynku na plażach, jak również bawić się w całonocnych klubach. Ponadto miasto przyciąga miłośników zwiedzania i historii – Rotunda, Plac Arystotelesa, Łuk Galeriusza i Biała Wieża to punkty obowiązkowe wycieczki po mieście. Ponadto warto zajrzeć choć na chwilę do Aretes i Toroni, gdzie Grecy leniwie wykonują codzienne obowiązki i kultywują tradycje.

 

Miejscem godnym odwiedzenia jest również Jaskinia Petralona, gdzie znajdują się jedne z najstarszych śladów obecności Neandertalczyków na tych terenach. W jaskini w latach 60. odkryto nawet czaszkę hominida, co zainicjowało utworzenie w pobliżu Muzeum Antropologicznego. W muzeum znajdują się również liczne przedmioty codziennego użytku dawnych ludzi oraz szczątki zwierząt żyjących przed wiekami na Chalkidiki.

Oceń