Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym zajmuje się ortodoncja?
Obraz

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja jest stomatologią polegającą na korygowaniu nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęki. Zęby skrzywione oraz zęby, które nie pasują do siebie, są trudniejsze w czyszczeniu oraz są narażone na utratę na skutek próchnicy zębów i chorób przyzębia, jak również dodatkowo obciążają mięśnie żwacze. Skrzywione oraz znajdujące się w niewłaściwym położeniu zęby mają zły wpływa estetyczny na wygląd.

Co jest ortodoncja?

Ortodoncja to część stomatologii, która wiąże się z leczenie, diagnostyką, ale też zapobieganiem niewłaściwego położenia zębów, zgryzu i wszelkich zaburzeń wizerunkowych twarzy. Ortodoncja w Gdańsku Osowa pozwala pacjentom zadbać o ich uśmiech w taki sposób, by pasował on do wyglądu cery i twarzy, jak również do kształtu innych części ciała. Stomatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem stłoczeń zębów, zgryzów otwartych, zgryzów głębokich, tyłozgryzów, przodozgryzów, zgryzów krzyżowych. Jeśli obserwujesz u siebie lub u swojego dziecka jakikolwiek z objawów wymienionych powyżej, warto rozważyć skorzystanie z porady specjalisty.

Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce i leczeniu wad zgryzu, a także dysfunkcji szczękowo-twarzowych. Do leczenia wykorzystuje się aparat ortodontyczny, który jest sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu oraz także odtworzeniem normalnych proporcji między dolnym, a środkowym odcinkiem twarzy. Zasadniczo nie ma ograniczeń wiekowych do korzystania z aparatu ortodontycznego. Wielu specjalistów zajmuje się ortodoncją w Gdańsku i na pewno warto skorzystać z ich usług i cieszyć się pięknym uśmiechem.

W jakim wieku iść do ortodonty?

PTO, czyli Polskie Towarzystwo Ortodontyczne propaguje, aby każde brzdąc odbył swoją wizytę u ortodonty w możliwie jak najszybszym terminie. Pierwszy spotkanie z ortodontą może odbyć się już nawet w wieku 2-3 lat, ale nie zaleca się później do 7 roku dziecka To idealny czas na usunięcie tych samych nieprawidłowości i zapobiec innym znacznie poważniejszym problemom dziedziczonym. Nie należy zwlekać z wizytą u ortodonty w Gdańsku, jeśli u osoby dorosłej pojawiają się odsłonięte szyjki zębowe. Leczenie może rozwiązać problem wielu chorób, takich jak: paradontoza. Korekcja ortodontyczna w Gdańsku Osowa to doskonały sposób na zrobienie sobie uśmiechu i wygrać jednocześnie walkę o dobre samopoczucie.

Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne to długotrwała i trudna procedura, dlatego wielu pacjentów boi się ją podjąć. Jest jednak wiele rodzajów leczenia ortodontycznego. Chodzi o to, aby uzyskać piękne szerokie uśmiech i elastyczny język. Ortodonci wraz z chorymi dopasowują indywidualnie dla nich najkorzystniejsze metody w zależności od płci oraz wieku pacjenta. Dziś stosuje się aparaty typu Hawley, które można stosować ruchome lub stałe: łatwe do noszenia, niewidoczne wśród ludzi lub podczas zabaw. Stałym aparatem określa się rodzaj aparatu ortodontycznego, który dostosowany jest do wymaganych przez ortodontę zalecanych zabiegów tymczasowych.

Aparat tego typu składa się z pierścieni oraz zamków, które mocuje się do zębów za pomocą klejów ortodontycznych. Łączy się go szczególnym drutem termoplastycznym, który przesuwa krzywe uzębienie. Zdarza się tak, że czasami między zębami umieszcza się pewnego rodzaju sprężynki, gumki albo wyciągi, które reguluje się mniej więcej co miesiąc. Jeśli marzy Ci się nowy uśmiech z zębami, które lepiej pasują do twarzy i poprawiają Twój wygląd, leczenie przesuwania zębów może być dla Ciebie właściwym wyborem. Stomatolog może zapełnić przestrzeń między Twoimi zębami na wybrany sposób i pozbyć się nadmiaru żuchwy. Cały proces leczeniu u ortodonty trwa różnie, ale najczęściej od 2 do 3 lat.

Więcej o leczeniu ortodontycznym dowiesz się na https://stomatologia-osowa.pl/uslugi/gdansk-osowa-leczenie-ortodontyczne/

Oceń