Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Meble do małej kuchni – jak je zaplanować?
kuchnia na wymiar

Meble do małej kuchni – jak je zaplanować?

Mała kuchnia wcale nie musi być trudna w aranżacji. Aby wyposażyć ją we wszystko, co jest nam potrzebne do życia i funkcjonowania, wystarczy zainwestować w sprawdzone rozwiązania, dedykowane m. in. do mniejszych pomieszczeń, o ograniczonej przestrzeni użytkowej. W małej kuchni idealnie odnajdą się meble na wymiar, które pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, optycznie rozjaśnią i powiększą małe wnętrze, a także będą wyposażone w praktyczne rozwiązania ułatwiające przechowywanie.

Optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Małe kuchnie to pomieszczenia, które odpowiednio rozplanowane, są w stanie zmieścić w swoim wnętrzu wszystko, czego potrzebujemy do codziennego życia. Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, warto zainwestować w zabudowę meblową do samego sufitu. Dzięki temu zyskamy więcej cennego miejsca do przechowywania, a przy okazji także unikniemy problematycznego czyszczenia górnych szafek, na których zwykle gromadzi się kurz, tłuszcz i inne zanieczyszczenia.

W małej kuchni najlepiej sprawdzą się sprzęty AGD do zabudowy. Ich kluczowym atutem są bardziej kompaktowe rozmiary oraz możliwość ich całkowitej zabudowy meblami. Stawiając na takie rozwiązanie, zyskamy nie tylko spójną, harmonijnie prezentującą się zabudowę meblową, ale także dodatkowe miejsce, które będziemy mogli przeznaczyć do przechowywania. 

W zabudowie, oprócz zmywarki i lodówki, warto umieścić także mikrofalę i ekspres do kawy i tym samym zwolnić miejsce na blacie kuchennym. Piekarnik, zamiast w dolnym ciągu szafek kuchennych, możemy natomiast zamontować w wysokim słupku, a uzyskane w ten sposób wolne miejsce przeznaczyć np. na dodatkowe szuflady, których nigdy nie ma zbyt wiele w domowej kuchni.

Lodówka w zabudowie i jasne fronty kuchenne

W małej kuchni świetnie sprawdzi się także lodówka w zabudowie. Wiele osób waha się z jej wyborem głównie ze względu na mniejszą pojemność w podrównaniu z modelami wolnostojącymi. Jest to jednak rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w małej kuchni. Lodówka w zabudowie sprawi bowiem, że kuchnia zyska spójny, estetyczny wygląd, a cała jej zabudowa stworzy jedną linię, co pozwoli optycznie powiększyć niewielkie wnętrze.

Efekt wizualnego powiększenia małej kuchni uzyskamy także inwestując w jasne fronty kuchenne. Kolory takie, jak biel, jasny beż i szarość oraz pastele, wprowadzą do kuchni więcej światła oraz dadzą wrażenie większej przestrzenności, tak pożądanej w niewielkim pomieszczeniu. Jeśli dodatkowo postawimy na fronty w połysku, nasze pomieszczenie nabierze dodatkowej głębi. 

Funkcjonalne rozwiązania do małej kuchni

W dzisiejszych czasach meble kuchenne mają za zadanie nie tylko zdobić pomieszczenie oraz zapewniać miejsce do przechowywania. Oferowane dziś wyposażenie może dodatkowo posiadać wiele praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, które świetnie odnajdą się zwłaszcza w mniejszej kuchni. Spośród nich warto wymienić chociażby wąskie, wysokie szuflady cargo, które zapewniają dodatkową przestrzeń, przydatną np. do przechowywania drobnych produktów spożywczych. 

kuchnia na wymiar wykonana przez Pracownia Kogut Warszawa

Sprawdź inne realizacje ze strony: pracowniakogut.pl/meble-kuchenne


Na uwagę zasługują także systemy narożne do przechowywania garnków, dzięki któremu funkcjonalne zagospodarujemy tzw. martwy narożnik. Przechowywanie sztućców i akcesoriów kuchennych w ładzie i porządku, a także zastawy stołowej, zapewnią specjalne wkłady do szuflad, a segregację odpadów i organizację środków czystości ułatwią pojemniki do szuflady zlewowej. Komfort i bezpieczeństwo korzystania z kuchni zwiększą natomiast spowalniacze zamykania szafek i szuflad, a także systemy cichego zamykania.

Gdzie zamówić meble kuchenne do małego wnętrza?

We wszystkie te rozwiązania są wyposażone meble kuchenne na wymiar, które można zamówić w profesjonalnej pracowni stolarskiej. Są to wysokiej jakości, trwałe, solidne i wytrzymałe meble wprost stworzone do małych kuchni, gdzie szczególne znaczenie ma zaprojektowanie oraz wykonanie estetycznej i funkcjonalnej zabudowy, która zmieści się na małej przestrzeni. 

Meble kuchenne na zamówienie uwzględniają specyfikę małego wnętrza oraz potrzeby jej użytkowników – mogą zostać dopasowane do ich potrzeb zarówno pod katem funkcjonalności, jak i estetyki. Jest to więc rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć w pierwszej kolejności – zwłaszcza jeśli zależy nam na praktycznej, estetycznej oraz oferującej wystarczająco dużo miejsca do przechowywania kuchni. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe nawet w małej kuchni, co od lat skutecznie udowadniają meble kuchenne na wymiar!

5/5 – (1 głosów)