Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak samodzielnie przygotować pudełko prezentowe?
Jak samodzielnie przygotować pudełko prezentowe? - pokazujemy

Jak samodzielnie przygotować pudełko prezentowe?

Gotowe pudełka na prezent to wydatek rzędu kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu złotych. Jest to spory wydatek, mając na uwadze to, że najczęściej jest to przedmiot jednorazowego użytku. Dlatego warto zastanowić się nad zasadnością samodzielnego wykonania takiego pudełka – koszty będą przy tym znacząco niższe, dodatkowo prezent zapakowany w samodzielnie przygotowane opakowanie dla obdarowanego będzie miał zdecydowanie większą wartość.

Co będzie przydatne przy samodzielnym wykonywaniu pudełka prezentowego?

Samodzielne przygotowanie pudełka na prezent nie jest trudne – to kreatywne zajęcie, w którym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Co warto przygotować, robiąc samodzielnie pudełko? Poza kartonem lub papierem przydadzą się również: ostre nożyczki, linijka, klej, zszywacz, ołówek i różnego rodzaju elementy do dekoracji – wstążki kokardki, brokat, kolorowy papier, kamyczki itp. Rodzaj ozdób warto dopasować nie tylko do preferencji strony obdarowywanej, ale również do okazji, z jakiej jest wręczany podarunek.

Kiedy warto samodzielnie zrobić pudełko na prezent?

Samodzielnie wykonane pudełko na prezent to dobre rozwiązanie niezależnie od tego, z jakiej okazji podarunek będzie wręczany. Jego znaczenie nabiera szczególnej mocy przy wyjątkowych okazjach, na które wręczamy prezenty spersonalizowane. Samodzielne wykonanie pudełka prezentowego Wykonując pudełko prezentowe np. z kartonu, warto postarać się o materiał bardzo dobrej jakości, aby nie uległ on zniszczeniu – to bardzo nieeleganckie oferować komukolwiek prezent w zniszczonym opakowaniu. Wykonując pudełko na prezent, warto jego rozmiar dopasować do zawartości.

Jak wykonać samodzielnie pudełko na prezent?

W pierwszej kolejności należy narysować linie cięcia i gięcia oraz wybrać odpowiedni kształt opakowania – te okrągłe wyglądają niezwykle ciekawie, należy jednak pamiętać o tym, że jest ono zacznie trudniejsze do wykonania, niż to kwadratowe czy prostokątne. Przygotowując opakowanie na prezent, nie należy zapominać o przygotowaniu idealnie pasującego do niego wieczka. Po wybraniu wymiarów i kształtu pudełko należy starannie skleić, aby się nie rozpadło – najlepiej zrobić to klejem, aby linie łączenia nie były widoczne. Gdy pudełko jest już porządnie sklejone, można przystąpić do rzeczy najprzyjemniejszej, czyli do jego ozdabiania. Tu możliwości jest naprawdę całe mnóstwo, można więc swobodnie popuścić wodzę fantazji i ozdobić pudełko w dowolny sposób. Do dekoracji można użyć bardzo różnych elementów, najważniejsze jest ich solidne przyklejenie (dobra będzie więc inwestycja w mocny klej).

Oceń