Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kurs Solana: Kiedy i jak kupić SOL w Polsce?
solana - nowa kryptowaluta

Kurs Solana: Kiedy i jak kupić SOL w Polsce?

Postanowiliśmy przeanalizować, czy i kiedy warto kupić SOL w Polsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co ustaliliśmy.

W zeszłym tygodniu cena solana (SOL) zaczęła spadać. Wkrótce niedźwiedzie zepchnęły cenę kryptowaluty poniżej strefy wsparcia 22$ i wywołały niedźwiedzią falę, podobną do tej zarejestrowanej przez monety takie jak bitcoin i ethereum.

W rzeczywistości cena spadła nawet poniżej strefy wsparcia 20,50 USD. Kurs SOL wynosi obecnie 18.91 USD. Taka była skala trendu spadkowego, w którym SOL był w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Postanowiliśmy przeanalizować, czy i kiedy warto kupić SOL w Polsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co udało nam się ustalić.

Rosnąca popularność kryptowaluty solana

Token solana w niezwykły sposób odrobił spadki, które odnotował w listopadzie i grudniu 2022 roku. To, w jaki sposób aktywo o wielomiliardowej kapitalizacji rynkowej, jest w stanie uciec przed obecnym spadkiem, określi, jak dobrze poradzi sobie w najbliższych dniach.

Co wpływa na rosnącą popularność tego aktywa? Do fanów SOL dołączył, na przykład, popularny amerykański komik i gospodarz telewizyjny Steve Harvey. We wrześniu ubiegłego roku zmienił swój profil na Twitterze na profil Solana Monkey Business NFT.

Amerykański piosenkarz Jeson Derulo tweetował o swoim podekscytowaniu tokenem w zeszłym roku. Mówił o swojej inwestycji w solanę i cieszył się z podjętej decyzji.

Zespół Solana zebrał około 335,8 milionów dolarów w ciągu 9 rund finansowania. Wiodącymi inwestorami są Alameda Research, Andreessen Horowitz i Polychain.

Dotychczasowy rok okazał się jednak bardzo zmienny dla wszystkich kryptowalut. Solana nie uniknęła spadków na rynku.

Co może wpłynąć na wysokość ceny SOL?

W momencie pisania tego tekstu, cena altcoina utrzymuje się na poziomie 18,91 USD.

Sieć Solana jest obecnie jednym z najlepszych miejsc do odkrywania NFT i aplikacji DeFi. Miliarder przedsiębiorca Reid Hoffman, lepiej znany jako współzałożyciel LinkedIn, ogłosił na Twitterze w lipcu tego roku, że wypuszcza serię NFT opartych na Solanie i obrazach stworzonych przy użyciu oprogramowania DALL-E 2 AI firmy OpenAI.

Dodał, że wystawi na aukcję pierwszą sztukę zaczynając od Magic Eden, największego rynku NFT opartego na Solanie. Magic Eden jest wiodącym rynkiem NFT na Solanie. Jego koncentracja na społeczności artystycznej, dostępność prostych narzędzi oraz różnorodność tworzonych i oferowanych tokenów sprawiają, że jest to siła, z którą należy się liczyć w społeczności NFT.

Chcesz wiedzieć, jak kupić Solana? Czytaj dalej.

kriptomat - wirtualny kantor wymiany kryptowalut

Dlaczego te prognozy mają znaczenie

Obecnie solana jest jedną z najszybciej rozwijających się kryptowalut na rynku z prawie 100 miliardami transakcji do tej pory. Średni koszt transakcji na platformie wynosi $ 0,00025, co czyni go jednym z najbardziej ekonomicznych altcoinów we wszechświecie kryptowalut. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych sieci blockchain.

Fundacja Solana ogłosiła, że 489 milionów tokenów SOL pojawi się w obiegu. Obecnie znajduje się już nieco poniżej 300 milionów tokenów.

Solana blockchain posiada osiem funkcji, w tym PoH, Cloudbreak i Sealevel. Dzięki dużej prędkości i niskim kosztom, Solana z powodzeniem wzbudziła zainteresowanie zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych na całym świecie. Solana obiecuje swoim klientom, że nie będzie zwiększonych opłat i podatków. Niskie opłaty transakcyjne nie naruszają ani skalowalności, ani prędkości przetwarzania protokołu.

To, co jest wyjątkowe w blockchainie Solana, to fakt, że jest to pierwsza platforma, która zaadaptowała mechanizm „proof of history” do wydobywania kryptowalut. Biała księga z 2017 roku opublikowana przez Yakovenko wyszczególniła metodę pomiaru czasu, którą nazwał dowodem historii.

Proces walidacji w Solanie odbywa się poprzez innowacyjne połączenie mechanizmu proof-of-history i proof-of-stake, próbując przezwyciężyć bliźniacze problemy bezpieczeństwa i skalowalności, z którymi borykała się sieć Ethereum.

Prognoza ceny Solana 2025

Musimy zrozumieć, że przewidywania ekspertów bardzo się różnią. Analitycy badają poprzednie trendy rynkowe, a także przyszłe spekulacje, a następnie dochodzą do swoich przewidywań. Jest więc oczywiste, że prognozy rynkowe znacznie się różnią.

Przyjrzyjmy się teraz, co różni analitycy kryptowalut mają do powiedzenia na temat przyszłości Solana w 2025 roku.

Eksperci twierdzą, że maksymalne i minimalne ceny solana w 2025 roku wyniosą odpowiednio $213.55 i $174.43. Średni kurs wyniesie około 179,57 USD w 2025 roku, a potencjalny ROI 441%.

Inni analitycy sądzą, że można oczekiwać, że do 2025 roku SOL osiągnie poziom 166 dolarów. Warto zaznaczyć, że prognozy te zostały sformułowane zaledwie w zeszłym miesiącu.

Oceń