Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zwiększenie widoczności w internecie – pozycjonowanie stron

Zwiększenie widoczności w internecie – pozycjonowanie stron

Bez reklamy nie ma biznesu. W wirtualnym świecie trzeba wyróżnić się spośród tysięcy podobnych ofert. Szansę na sukces w sieci mają firmy/osoby, które są wysoko w pozycji wyszukiwarki. To znaczy inwestują w obecność i w zauważalność internautów. Istnieje wiele bardzo skutecznych strategii na poprawienie widoczności w wyszukiwarkach, a tym samym na zaistnienie w świadomości internautów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zaistnienie w internecie bez skandali i plotkarskich portali, jest pozycjonowanie stron. To wręcz obowiązek każdej osoby/firmy, która prowadzi przez internet działalność. Liczba użytkowników korzystających z wyszukiwarki Google stale zwiększa się. W Polsce korzysta z niej ponad 93% internautów, co najlepiej świadczy o olbrzymim potencjale promocyjnym wyszukiwarki.

Cel pozycjonowania

Pozycjonowanie stron www.wildmoose.pl/oferta to jeden z najlepszych sposobów na promocję. Zwiększa widoczność w wynikach wyszukiwarki Google. Jest wykonywane razem z działaniami SEO. Dzięki pozycjonowaniu można znakomicie funkcjonować w internecie. Czołowe miejsca w wyszukiwarce to setki zadowolonych klientów. Internauta wpisuje w wyszukiwarkę hasło i otrzymuje listę wyświetleń. Pierwsze trzy to wyświetlenia płatne wyświetlane pod konkretnym hasłem w bloku reklamowym. Darmowe wyniki wyświetlania różnią się w zależności od tego, czy jest to pozycjonowanie lokalne, czy ogólne. Wyszukiwarka Google precyzyjnie określa lokalizację użytkownika i dobiera wyszukiwania w zależności od miejsca, w którym internauta przebywa. Dzięki temu może on znaleźć usługę, której szuka w miejscu zalogowania. Pozycjonowanie stron może pomóc w promowaniu marki, a nawet być jednym ze sposobów kampanii marketingowych.

pozycjonowanie

Wybrane techniki pozycjonowania

Jedną z najważniejszych technik pozycjonowania stron jest linkowanie wewnętrzne. Właściwa struktura wewnętrzna odnośników na stronie internetowej pomaga czytelnikom strony i algorytmom Google. Odbiorcy temu mogą bardzo sprawnie poruszać się między podstronami wybranego serwisu. Roboty z kolei mają ułatwione zadanie indeksowania strony internetowej. Linkowanie musi być przemyślane – zbyt wiele linków utrudnia odbiór treści i denerwuje czytającego. Raczej zachęca go do wyjścia ze strony i do dalszego korzystania z witryny. Do pozycjonowania stron wykorzystuje się także social media. Daje to ogromną możliwość dotarcia do tysięcy nowych odbiorców. W informacjach na profilu można umieszczać grafiki i odnośniki do strony internetowej. Dla pozycjonowania stron www.wildmoose.pl istotny jest dobry content – teksty muszą być wartościowe, zawierać odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Grafiki muszą nawiązywać do tematu i uzupełniać wiedzę czytelnika. Przełamują monotonię jednolitego tekstu. Dobry tekst przybliżający temat plus ładne, odpowiednio dobrane do treści grafiki to podstawa, aby wzbudzić w odbiorcy zainteresowanie daną stroną. Bardzo ważna dla lepszej widoczności strony w sieci jest optymalizacja, która polega między innymi na stopniowaniu ważności nagłówków przy pomocy: h1, h2,h3,h4, przystosowaniu strony do urządzeń mobilnych i korzystaniu z łatwych meta-tagów. Wtyczka to Yoast to konieczność dla użytkowników publikujących swoje treści za pośrednictwem WordPressa. Wtyczka jest dostępna w języku polskim i darmowa. Zainteresowanie stron stroną jest większe, kiedy treści są zawsze aktualne, np.: przepisy kulinarne, poradniki typu: jak zrobić, opinie na temat produktów.

Analiza informacji

Skuteczność pozycjonowania stron www.wildmoose.pl/kontakt zależy od przeróżnych statystyk w kwestii treści najchętniej wyszukiwanych przez użytkowników na danej stronie. Dzięki Google Analytics właściciele strony dowiadują się, jakie podstrony są najchętniej odwiedzane, z jakich źródeł wchodzą użytkownicy, ile czasu spędzają na podstronach i jakie czynności są podejmowane na danej podstronie. Pozycjonowanie stron ma sens tylko wtedy, kiedy opiera się na solidnych danych, które umożliwiają korektę działań na stronie. Google Trendy to wykorzystanie do pozycjonowania stron najpopularniejszych tematów na świecie. Zainteresowanie danym tematem mogło wyrazić tysiące na nawet miliony użytkowników.

Czego nie należy oczekiwać od pozycjonowania stron?

Pozycjonowanie stron to nie dotknięcie czarodziejskiej różdżki, która sprawi, że dana witryna będzie od razu bardzo wysoko w wyszukiwarce. To przemyślana strategia rozłożona na co najmniej kilka tygodni. Wyników pozycjonowania nie uzyskamy w ciągu dnia. Nie można też pozycjonować tylko przez pewien czas, później przestać i po jakimś czasie znów wykupić pozycjonowanie. Ruch na stronie zależy od zainteresowania czytelnika, a wszystkie działania w tym zakresie, mają skłonić odbiorcę do wejścia na daną stronę.

Pozycjonowanie stron przeprowadzone fachowo jest opłacalną strategią kreowania popularności strony. Wymaga trochę cierpliwości, a wyniki pozycjonowanych stron, wynagradzają trud i koszty pozycjonowania. Notabene trudno wyobrazić sobie obecność w wyszukiwarce Google bez fachowego pozycjonowania.

5/5 – (2 głosów)