Together Magazyn » Rodzic » Mangi, obok których nie da się przejść obojętnie – w świecie Pokemon
manga - figurka pikachu na brukowanej ulicy

Mangi, obok których nie da się przejść obojętnie – w świecie Pokemon

Pokemon, czy już wszystkie masz? Historia zatoczyła koło i od kilku lat te sympatyczne istoty znów podbijają serca fanów mangi na całym świecie. Fascynujące przygody, emocje i niesamowite historie, a także pomysłowe gadżety – to wszystko kręci nas w świecie Pokemonów. Niezależnie, czy mamy trzydzieści, czy trzynaście lat!

Pokemony – jak to się zaczęło?

Gry, seriale, zabawki, komiksy manga – uniwersum Pokemonów jest doskonale znane właściwie na całym świecie. Ale czy wiesz, od czego rozpoczęła się cała ta historia? Ich twórca, Satoshi Tajiri, jako mały chłopiec pasjonował się owadami. Właśnie wtedy wpadł na pierwszy pomysł gry polegającej na łapaniu i kolekcjonowaniu stworzeń – na tamten moment jeszcze bliżej nieokreślonych. 

Gdy mężczyzna dorósł, w 1982 r. został założycielem magazynu skupiającego się na tematyce gier elektronicznych. Przy tej pracy spotkał wiele osób, w tym rysowników. Już w 1996 r. Tajiri udało się zrealizować marzenie z dzieciństwa – na rynku pojawiła się gra opierająca się na kolekcjonowaniu stworków i trenowaniu ich do walk. Tak właśnie wyglądał początek franczyzy Pokemon, która cieszy się ogromną popularnością do dziś.

manga pokemon - pokebowl i karty

Mangi, których popularność nie przemija

Aktualnie duża część fanów chce posiadać karty Pokemon – ich szeroki wybór oferuje sklep z mangami Pixel-shop.pl. Zbieranie kart jest bardzo istotną częścią całego uniwersum zapoczątkowanego przez Satoshi Tajiri. Niektóre z nich mają wartość kolekcjonerską – w szczególności te z poprzednich edycji. Nie mniej interesujące są oczywiście nowe edycje kart, które pozwalają na zachowanie świeżości tematyki.

Z użyciem kart, osoby w różnym wieku rozgrywają gry, a nawet całe – specjalnie organizowane – turnieje wielbicieli tych sympatycznych stworków. Nie dziwi więc to, że społeczność skupiona wokół uniwersum Pokemon jest tak liczna i aktywna. Dyskusje na temat strategii karcianej gry mogą być naprawdę wciągające! 

Manga, którą kochamy – karty, gry, gadżety

Chociaż Pokemony mają mnóstwo młodych fanów, to są one także melodią przeszłości dla osób wychowanych przede wszystkim w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Te sympatyczne stworzenia to nieodzowna część ich dzieciństwa, która wciąż wywołuje niemały sentyment. 

Dodając do tego, że karty Pokemon są jedynie częścią całego uniwersum, można naprawdę wciągnąć się w temat! W Pixel-shop.pl znajdziemy całe mnóstwo gadżetów idealnych dla kolekcjonerów. Kubki, gry, elementy garderoby, plecaki – to wszystko z motywem Pokemonów prezentuje się świetnie. Czapka z Pikachu to coś, co na pewno można uznać za dobry pomysł na prezent dla osoby pasjonującej się światem Pokemon! Kawa wypita w brandowanym kubku na pewno także będzie smakować wyjątkowo.

Sklep z mangami – ruszaj w podróż do krainy sentymentu!

Sięgając po mangi wydawane przez m.in. Waneko, Studio JG czy J.P. Fantastica, zdecydowanie można poczuć sentyment! W świecie rysunkowych historii najlepsze jest to, że możemy sięgać po znane nam już opowieści, a jednocześnie wciąż rozszerzać kolekcję o nowe wydania lub gadżety, jak chociażby albumy do kolekcjonowania kart.

Karty Pokemon są uwielbiane przez społeczność fanów tak samo dzisiaj, jak i trzydzieści lat temu. Obmyślanie taktyki, planowanie rozgrywek, możliwość interakcji z innymi wielbicielami uniwersum zapoczątkowanego przez Satoshi Tajiri – to wszystko sprawia, że zainteresowanie tematem wciąż trwa i nic nie zapowiada, aby miało się skończyć. Coraz młodsi fani dołączają do drużyny Pokemon — dołącz i Ty!

5/5 – (5 głosów)