Together Magazyn » Aktualności » Konferencja Educational Cha(lle)nge

Konferencja Educational Cha(lle)nge

„Dokąd zmierzasz, szkoło?” – to główne pytanie III Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Educational Challenge i Miasto Gdańsk. Wydarzenie odbyło się 18-19 marca 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

W tym roku podczas Konferencji uczestnicy obradowali pod hasłem „Dokąd zmierzasz, szkoło?”.
– Chcemy wspólnie zastanowić się nad tym, w jakim kierunku zmierza edukacja. Czy przygotowuje młodych ludzi do tego, co ich czeka w przyszłości? Na czym powinniśmy się skupić pracując z dziećmi i młodzieżą? Poruszymy temat roli pasji oraz kompetencji prospołecznych. Zastanowimy się, co każdy z nas może zrobić, by wprowadzić zmiany w szkole – bo nawet te z pozoru drobne mogą w rzeczywistości zmienić bardzo wiele – mówi Aleksandra Mońko, prezes Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge, głównego organizatora Konferencji.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę podczas wykładów charyzmatycznych prelegentów, ale też pracować nad swoimi umiejętnościami w czasie warsztatów z praktykami. Po raz pierwszy został  zorganizowany panel dyskusyjny z ekspertami i praktykami edukacji.

Do wystąpienia podczas Konferencji zaproszono m.in. dra Piotra Zamojskiego, adiunkta w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jarosława Szulskiego – niekonwencjonalnego nauczyciela i wychowawcę, autora książek „Zdarza się” i „Sor” (oraz napisanej wspólnie z Jackiem Santorskim „Siła spokoju, którego nie ma”). Pośród osób prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. Zygmunt Medowski, terapeuta motywujący i trener Dialogu Motywującego, przewodniczący Zarządu Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO (Dialog motywujący – rozmowa o zmianie) oraz Anna Zielińska z Europejskiego Centrum Solidarności (Przekraczając granice).

fot. Piotr Żagiell

Oceń