Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kredyt hipoteczny – czy na pewno bank to najlepszy wybór ?

Kredyt hipoteczny – czy na pewno bank to najlepszy wybór ?

5 minut życia poświęcone na przeczytanie tego artykułu może pomóc oszczędzić dużo pieniędzy i nerwów.

Kredytami zajmuje się prawie od 5 lat i dzisiaj wiem, że gdybym chciał starać się o kredyt hipoteczny, to na pewno zgłosiłbym się do pośrednika kredytowego. Nie mówię tego, bo nim jestem, tylko dlatego, że przez lata pracy pomagałem ponad 500 osobom w uzyskaniu kredytu, zdobywając dużą wiedzę o działaniu Polskiej bankowości i fakty są takie, że szukając samemu bardzo trudno znaleźć tak dobrą ofertę, jaką może przygotować pośrednik, a często może się nie udać kredytu uzyskać.


Pierwsza ważna informacja jest taka, że pośrednik kredytowy nie powinien pobierać opłat za swoje usługi od klienta, dostajemy wynagrodzenie od banku, w którym zostanie uruchomiony kredyt. Co więcej, pośrednicy posiadają te same oferty cenowe kredytu hipotecznego, jakie mają banki, więc nie ponosimy tutaj dodatkowych kosztów.


Na rynku mamy dużo banków, bardzo różnią się one od siebie procedurami a co najważniejsze cenami. W najtańszym aktualnie banku na rynku możemy dostać kredyt hipoteczny na 30 lat i oddać około 60% więcej, czyli za każde 100.000 zł oddamy około 160.000 zł, a w najdroższym banku za te same pieniądze oddamy około 100% więcej, czyli około 200.000 zł więc różnica jest widoczna. Decydując się na kredyt hipoteczny, często najpierw idziemy zapytać o ofertę do banku, w którym mamy konto, a konto często zakładaliśmy, ponieważ oddział banku był blisko domu… Nie wiemy, jak nasz bank wygląda cenowo na tle innych. Można oczywiście zebrać wszystkie oferty z rynku i złożyć wniosek w najkorzystniejszym banku, tylko to też jest ryzykowne, ponieważ często przychodzą do mnie klienci, którzy zdobyli informacje, złożyli wniosek, czekali ponad miesiąc na decyzje i kredytu nie dostali a czas na umowie kupna-sprzedaży zbliża się do końca. Proces kredytowy sam w sobie podnosi ciśnienie we krwi, więc ważne jest, żeby czuwała nad nim doświadczona osoba.


Decydując się na pośrednika, zajmującego się kredytami nie wiążemy się z nim żadną umową, nikt nie zmusza nas do korzystania z jego usług, więc decyzja zawsze jest po naszej stronie. Nawet jeżeli w banku zapewniają nas, że dostaniemy kredyt na świetnych warunkach, to uważam, że i tak warto porozmawiać z pośrednikiem, bo nie mamy nic do stracenia, a zyskać możemy dużo spokoju i pieniędzy.

Zapraszamy do kontaktu:

Witold Dubowicz Pomorska Grupa 

Tel. 606-560-509

Mail: hipoteka@pomorskagrupa.pl Ul. Kartuska 14a/4, 81-002 Gdynia

Oceń