Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy kupno używanego samochodu się opłaca?

Czy kupno używanego samochodu się opłaca?

Używany samochód potrafi być nie raz zagadką. Czasami znajdziemy dosłownie ,,perłę” czyli też idealny egzemplarz, o którego poprzedni właściciel dbał, serwisował, garażował, no nawet woskował. Dosłownie jeździł nim do kościoła i z powrotem. A czasem trafiają się takie egzemplarze, gdzie na pierwszy rzut oka wszystko gra, ale po tym jak go zakupimy i pojeździmy nim tydzień, nadaje się już tylko na złom. Czy więc kupno używanego samochodu się opłaca?

Spróbować zawsze warto – ale lepiej mieć do tego pomoc

Kupując każdy używany przedmiot ryzykujemy, ale wiadomo, kto nie ryzykuje, szampana nie pije. Ale mimo wszystko, zawsze lepiej jest swojemu szczęściu trochę przecież pomóc, szczególnie jeśli mamy na przykład znajomego mechanika, który pomoże nam ocenić stan techniczny pojazdu, który zamierzamy właśnie kupić.

Wynajęcie samochodu – dobra alternatywa?

Alternatywą do kupna używanego samochodu jest zawsze wynajęcie go, w wypożyczalni aut ( chcesz wiedzieć więcej wejdź na https://www.fleetcorp.pl/ ). No bo czemu nie? Jeśli poruszamy się po drogach ,,raz na ruski rok” to dlaczego mamy marnować swoje pieniądze na stojący bezczynnie pojazd, który na dodatek tylko ,,rdzewieje” na parkingu?

Leasing – też jest taka opcja!

Jeśli posiadamy własną firmę, to równie dobrze możemy sprawić sobie nowe auto, tylko że w leasingu. Według wiele osób, jest to o wiele lepsza alternatywa do kupna samochodu na raty, bądź też używanego samochodu.

Na co uważać przy kupnie używanego samochodu?

Musimy przede wszystkim uważać na stan techniczny, poprosić aktualnego właściciela o aktualną dokumentację pojazdu, oraz przede wszystkim polecamy odbyć z właścicielem jazdę próbną, aby sprawdzić czy z samochodem jest na pewno wszystko w porządku.

Podsumowując – czy kupno używanego samochodu się opłaca?

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, wiadomo że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, chociaż my uważamy, że jeśli uda nam się trafić na sprawny model w dobrym stanie za niewielkie pieniądze, to jest to bardzo opłacalne.

Oceń