Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Koszulki z nadrukiem w prezencie – Jakie wybrać?
ian-dooley-TT-ROxWjnA-unsplash

Koszulki z nadrukiem w prezencie – Jakie wybrać?

Dobieranie elementów garderoby jako prezentu jest dość delikatną płaszczyzną i wymaga sporej odwagi, a przynajmniej znania się na modzie i rozmiarach osoby obdarowanej. W tym przypadku należy trafić w gust i upodobania. Nietrafiony podarunek może później zalegać w szafie, a to sprawia, że obie strony będą czuć się niekomfortowo. Zupełnie inną kwestią jest prezent w postaci odzieży z nadrukiem. W tym przypadku nikt nie zwraca uwagi na rozmiar czy stylistykę – liczy się gest, dystans do siebie, przekazana na nadruku treść i jej przesłanie. Zatem jaką koszulkę z nadrukiem wybrać na prezent?

Wszystko zależy od okazji

Obecnie na rynku znajduje się wiele sklepów oferujących koszulki z nadrukiem. Znaczna większość oferuje możliwość tworzenia własnych, indywidualnych tekstów czy grafik. Wystarczy wysłać swój własny projekt, aby mieć możliwość noszenia go na sobie. Taka możliwość wydaje się być dużo bardziej atrakcyjna, aniżeli sam „suchy” i szablonowy napis. Najczęściej jednak wybierane są koszulki z własnym napisem, którego treść zależy od okazji. Przeanalizowanie świąt obchodzonych w Polsce wysnuwa konkluzję, iż koszulka z napisem może być prezentem na każdą okazję. Jeżeli obdarowana osoba ma poczucie humoru i dystans do siebie, to można ją jej podarować nawet w dniu ślubu. Koszulki z nadrukiem najczęściej podarowuje się na okazje związane personalnie z jedną osobą – urodziny, imieniny, dni matki czy dzień dziecka, dzień kobiet lub dzień chłopaka, ale jest to również dobry pomysł na walentynki lub rocznicę związku. Koszulkę z indywidualnym nadrukiem można sprezentować również bez większej okazji –  tak po prostu, aby sprawić komuś przyjemność.

Jaka koszulka na jaką okazję? 

Chcąc uczcić związek można wykonać dwie koszulki z tym samym napisem dla obojga partnerów. Jeżeli ktoś chciałby podejść do tego żartobliwie, można wykonać napis „On jest zajęty, patrz gdzie indziej” lub „Ta Pani jest zajęta”. Prezentem dobrym dla przyjaciółki może być T-shirt z napisem „Oczy mam wyżej” lub „Najlepsza przyjaciółka na świecie”, dla mamy „Najlepsza mama na świcie”. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania relacji oraz jej rodzaju. Ważne jest, aby nikogo nie urazić, a treści były po prostu miłe. W takim przypadku wymienione wyżej niuanse takie jak rozmiar czy krój nie będą miały większego znaczenia. Nawet jeżeli koszulka okaże się za duża lub kolorystycznie nietrafiona, to i tak będzie chętnie i dumnie noszona przez obdarowaną nią osobę. Treść napisu można dobrać również do indywidualnych cech charakteru, osobowości czy nawet wyglądu. Dla osoby wysokiej pomysłem na napis może być „Przepraszam, że przeze mnie nie widzisz” – idealna koszulka na koncert. Ważny jest pozytywny przekaz, który wywołuje pozytywne emocje. Dla niskiej osoby np. „Jestem niska, ale słodka”, „Małe jest piękne”. Bardzo często tego typu treści pokazują umiejętność śmiania się ze swoich wad lub przywar oraz podchodzenia do nich w pozytywny sposób. 

Koszulka z nadrukiem jest dobrym i zawsze trafionym pomysłem na prezent. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a miła treść może sprawić dużo większą radość i przyjemność niż drogi podarunek. Tutaj chodzi o wyrażenie emocji oraz uczuć, podkreślenie pozytywnych cech i wartości jaką jest dla nas druga osoba. Ludzie bardzo często wstydzą się mówić o swoich uczuciach – krępują się lub nie umieją tego wyrazić. Taka koszulka z napisem może te uczucia oddać i wyrazić je w bardzo pozytywny sposób. To mały prezent, który za każdym razem kiedy będzie się go zakładać, będzie pozytywnie się kojarzyć.  

Oceń