Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Konglomeraty w wystroju wnętrz – poznaj ich zalety!
adobestock

Konglomeraty w wystroju wnętrz – poznaj ich zalety!

Konglomerat to tzw. syntetyczny kamień, będący mieszaniną zmielonych fragmentów skał i żywicy poliestrowej. Ponieważ jest produkowany, może mieć dowolny wygląd oraz strukturę. Wyjaśniamy, dlaczego tak często wykorzystuje się konglomeraty w wystroju wnętrz!

Konglomeraty w wystroju wnętrz – zalety

Konglomeraty są wytwarzane ze skał miękkich (m.in. marmurów, dolomitów, wapieni), a także twardych (m.in. granitów, gnejsów, sjenitów). Od ich składu zależne są właściwości gotowej płyty. Łatwo dba się o ich czystość, ponieważ nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak najbardziej mogą być bardzo wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury czy agresywne środki chemiczne. Wiele osób uznaje też za zaletę równomierną strukturę, która idealnie pasuje do minimalistycznego stylu. Konglomeraty w wystroju wnętrz zdecydowanie są bardziej uniwersalne. Do tego niektóre warianty prezentują się naprawdę efektownie, a ich cena jest o wiele niższa niż w przypadku marmurów czy granitów.

Jak można wykorzystać konglomeraty w wystroju wnętrz?

Konglomeraty w wystroju wnętrzpozwalają na naprawdę interesujące eksperymenty. Ponieważ są niezwykle łatwe w obróbce, można z powodzeniem wykorzystać je do elementów ozdobnych. Świetnie sprawdzają się jako parapety, blaty czy wykończenie wysp kuchennych, podłóg lub ścian, a nawet obudowy sanitariatów czy kominków. Ponieważ da się je łączyć bezspoinowo, doskonale się prezentują.

Konglomerat może mieć bardziej i mniej błyszczące wykończenie, co pozwala osiągnąć idealny efekt wizualny. Szczególnie popularne są lśniące warianty, które wyglądają bardzo luksusowo i optycznie powiększają pomieszczenie. Można z powodzeniem zestawiać ze sobą odmiany w różnych kolorach, a także tworzyć modne monochromatyczne aranżacje.

Skąd zamawiać konglomeraty?

Ponieważ materiał ten jest produkowany, najrozsądniej jest zamawiać płyty wysokiej jakości. Wśród polskich hurtowni konglomeratu jedno z czołowych miejsc zajmuje RR Granity. Proponuje piękne warianty w najmodniejszych ciemnych i jasnych odcieniach, wyróżniające się swoją wytrzymałością oraz przystępną ceną. Asortyment stale się rozszerza, dlatego można w nim znaleźć najciekawsze nowinki z rynku kamieniarskiego.

Chociaż hurtownia realizuje sprzedaż konglomeratów na masową skalę, podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Doświadczona obsługa chętnie odpowiada na pytania, a także udziela porad odnośnie do realizowanego projektu. Pomaga dobrać idealne płyty, proponuje oryginalne rozwiązania, a także przedstawia efektowne przykładowe realizacje.

Konglomeraty w wystroju wnętrz są tak popularne, ponieważ są estetyczne, wytrzymałe i funkcjonalne, a przy tym przystępne cenowo. Wybierz piękny konglomerat, który wspaniale urozmaici Twój wystrój!

Oceń