Together Magazyn » Kultura » Koncert Jennifer Batten na Scenie Muzycznej GAK

Koncert Jennifer Batten na Scenie Muzycznej GAK

19.04 na Scenie Muzycznej GAK-u wystąpiła ex- gitarzystka Michaela Jacksona – uznana na całym świecie, Jenniffer Batten.

Artystka związana przez ponad 20 lat z Jacksonem  rozpoczęła karierę solową już w 1992r., do tej pory wydała trzy autorskie albumy.  Obecnie prezentuje mieszankę własnych utworów oraz interpretacji najbardziej znanych przebojów samego króla POP’u jak i innych artystów np. Britney Spears i jej “Oops, I did it again!”.

Porywającym dźwiękom gitary towarzyszył multimedialny show, każdy z solowych kawałków został zaprezentowany  na tle innej iluminacji – zmontowanych przez artystkę zdjęć, grafik czy urywków nagrań video. Przedstawione wspólnie – dźwięk i obraz stworzyły przenikającą się wzajemnie całość, wskazały kontekst, nastrój i charakter utworów.

Koncert został podzielony na dwie części – solową oraz zespołową, w której wystąpili polscy artyści:  na klawiszach zagrał Jacek Prokopowicz, na basie Łukasz Gorczyca, a na perkusji Tomasz Dominik. Energiczna i barwna postać najlepszej gitarzystki świata ( wg magazynu “Guitar Player”) przyciągnęła liczną grupę fanów muzyki, która czerpie inspiracje z rocka, jazzu czy fusion.

Zapraszamy serdecznie do galerii zdjęć z koncertu:

Koncert Jennifer Batten na Scenie Muzycznej GAK

Oceń