Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kombinezon motocyklowy: sport czy miasto? Poznaj różnice i wybierz odpowiedni model
kombinezon na motor

Kombinezon motocyklowy: sport czy miasto? Poznaj różnice i wybierz odpowiedni model

Kombinezony motocyklowe występują w wielu unikalnych wersjach, dlatego nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą coś dla siebie. Na uznanie zasługują kombinezony Dainese, które zachwycają dobrą jakością i niezawodnością. Nic więc dziwnego, że są uwielbiane przez motocyklistów na całym świecie! Czym cechuje się ta marka? Jakie modele wzbudzają zainteresowanie klientów? Czym cechują się wersje sport i miasto?

Kombinezon Dainese Avro 4

Solidne kombinezony Dainese to mnogość wielu propozycji, wśród których niezwykle cenna jest wersja Avro 4. Dlaczego warto wybrać ten model? Okazuje się, że stanowi on połączenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Posłuży nam na różnych wycieczkach motocyklowych, gdyż zapewnia uniwersalne zastosowanie. 

Specjalne wstawki doskonale dbają o zachowanie swobody podczas ruchu. Z kolei garb aerodynamiczny zapewnia bezpieczną jazdę przy wysokiej prędkości, co wiąże się z redukcją oporu powietrza i turbulencji. Nie zapominajmy o certyfikowanych ochraniaczach, umieszczonych na ramionach, kolanach, łokciach i biodrach. Wszystkie dodatkowe elementy sprawiają, że podróżowanie staje się przyjemne i wygodne bez względu na pogodę!

skafander na motor maxresdefault

Kombinezon Dainese Laguna Seca 4

Kolejna propozycja to Laguna Seca 4, czyli kombinezon wykonany z dbałością o każdy detal. Został stworzony ze skóry bydlęcej, odpornej na ścieranie i uszkodzenia. Do dyspozycji mamy także certyfikowane ochraniacze, dające ochronę przed obtarciami na łokciach i barkach. O nasz komfort i wygodę z pewnością zadbają wkładki Microelastic 2.0 i elastyczna wkładka z tyłu kombinezonu. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego motocyklisty, który ceni bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy!

Oczywiście poza kombinezonami musimy pamiętać także o innych elementach garderoby na motocykl. Nie bez znaczenia są przykładowo kaski AGV, zapewniające bezpieczeństwo i wysoki poziom ochrony głowy. Włoski producent kasków motocyklowych zadbał o to, aby każdy motocyklista był zadowolony z użytkowania markowych produktów. 

kierowca motoru w kasku

Kombinezony sport i miasto

Warto wiedzieć, że jednoczęściowe kombinezony to typowo sportowe modele. Stanowią one jedną całość, w przeciwieństwie do wersji dwuczęściowych. Te z kolei składają się z kurtki i spodni, które są połączone ze sobą z pomocą suwaka. Są to propozycje, które z powodzeniem posłużą nam do jazdy miejskiej!

Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie? Zarówno kombinezony sport, jak i miasto mają wiele zalet. Jednoczęściowe dobrze chronią ciało podczas upadku, zapewniając także odporność na rozdarcia. Są nieocenione głównie w trakcie długiej podróży i użytkowania na torze. Jeśli chodzi o krótsze odcinki, takie modele mogą się nie sprawdzić, gdyż ich zakładanie i ściąganie jest bardziej wymagające. 

motor i kierowca

Kombinezony dwuczęściowe pozwalają nam korzystać z całego ubioru lub jedynie z kurtki lub spodni. Bardzo dobrze sprawdzają się na krótkich odcinkach, przykładowo gdy dojeżdżamy motocyklem do pracy lub szkoły. Pewnym minusem jest tutaj mniejsza wytrzymałość miejsca łączenia się dwóch części kombinezonu. Podczas upadku z motocykla może bowiem dojść do rozdarcia. Ostateczny wybór pomiędzy modelami sport a miasto jest też zależny od naszych oczekiwań i preferencji. 

5/5 – (1 głosów)