Koniec z nieestetycznymi odpryskami i koniecznością cotygodniowych wizyt u kosmetyczki. Nadchodzi czas hybryd! Masz wątpliwości dotyczące tej metody? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy manicure hybrydowy można zrobić samemu?

Oczywiście! Do wykonania manicure hybrydowego wykorzystuje się preparat będący połączeniem lakieru i żelu, który następnie utwardza się za pomocą lampy UV. Taka stylizacja utrzymuje się około 2-3 tygodni. Hybrydę usuwa się wacikiem nasączonym płynem zawierającym aceton. Zestawy do manicure hybrydowego z lampą UV, wacikami bezpyłowymi, acetonem kosmetycznym, odtłuszczaczem oraz papierowym pilnikiem znajdziesz w drogeriach internetowych już od około 50 złotych (zobacz).

Czy lakier hybrydowy niszczy płytkę paznokcia?

Sama hybryda nie powoduje uszkodzeń paznokcia, jednak nieprawidłowe przygotowanie płytki do jej nałożenia lub nieprofesjonalne usunięcie lakieru może spowodować powstanie mikrouszkodzeń.

Czy hybryda jest bezpieczna dla kobiet w ciąży?

Nie ma badań, które jednoznacznie wskazywałyby, że manicure hybrydowy w jakikolwiek sposób zagraża życiu i zdrowiu dziecka. Lekarze zwracają jedynie uwagę na to, aby nie malować paznokci przed wyruszeniem na salę porodową, ponieważ lakier na płytce paznokcia może utrudniać ocenę stanu zdrowia ciężarnej. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Czy lakier hybrydowy będzie utrzymywał się na paznokciach  bez względu na okoliczności?

Niestety, nie. Na uszkodzonej płytce paznokcia hybryda nie będzie utrzymywać się tak samo długo. Powierzchnię lakieru mogą także skruszyć środki czyszczące. Pamiętaj, aby takie czynności jak pranie, zmywanie czy mycie zabrudzonych powierzchni za pomocą silnych detergentów zawsze wykonywać w rękawiczkach.

Czy podczas zabiegu można nabawić się grzybicy?

Ryzyko wystąpienia chorób zakaźnych takich jak grzybica występuje jedynie w sytuacji nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny. Jeżeli wykonujesz zabieg u kosmetyczki, zwróć uwagę na to, czy stylistka pracuje w rękawiczkach i używa jednorazowych pilników. Ta sama zasada działa w drugą stronę – jeśli wykonujesz komuś manicure hybrydowy, zawsze pracuj w jednorazowych rękawiczkach i po każdym zabiegu pamiętaj o dokładnej sterylizacji wszystkich przyrządów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany