Together Magazyn » Aktualności » Już jest. W pełni elektryczny ID.3

Już jest. W pełni elektryczny ID.3

Wraz z ID.3 nadchodzi nowa era Volkswagena. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. W „opakowaniu”, które sprawia, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy otworzą drzwi auta z przekonaniem „tak, mamy to”.

Dziś krok w przyszłość w motoryzacji zrobił Volkswagen. Niemiecki koncern po raz kolejny udowodnił, że w jego przypadku droga od planów do ich realizacji jest sukcesem, który, zjeżdżając z taśmy produkcyjnej, od razu „zapracował” na całą rzeszę fanów. Nic dziwnego – ID.3 to świat mobilnej elektryczności, w którym jak najszybciej powinniśmy się zanurzyć.

Konstruktorzy samochodu nie przesadzili, obwieszczając, że ID.3 to triumf. Ten na polskim rynku oznacza pełną dostępność auta w siedmiu wariantach będących odpowiedzią na faktyczne potrzeby klientów. Świat się zmienia dzięki ID.3, który dziś w miastach wyznacza nową, dynamiczną erę łączącą osiągi z designem i przyjemnym obliczem eksploatacji pojazdu.

Stop dla CO2

Chociaż na pozór wydaje się to niemożliwe, ID.3 naprawdę jest dla każdego. Ergonomia pojazdu, jezdność i ułatwienia, jakie znajdują się w jego wnętrzu, powodują, że frajda z posiadania czeka na nas niezależnie od wieku, stażu za kółkiem i nawet dość wymyślnych potrzeb. Z całą pewnością o nowym dziecku VW powinni pomyśleć kierowcy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w mieście, często podróżują z rodziną, a jednocześnie, rozumiejąc wagę ochrony środowiska, stawiają znak stop dla generowania lokalnych emisji. Dane techniczne z zerowym wynikiem zużycia CO2 są najlepszym ukłonem dla matki ziemi – z nagrodą w postaci 7,3 do „setki” bez potrzeby zmiany biegów, która właśnie przechodzi do historii. 

Bezpieczna przygoda

Drugą niespodzianką jest bogate wyposażenie seryjne. W ID.3 przemyślana stylistyka i detale przeplatają się z najnowocześniejszą technologią, zamieniając każdą podróż w fascynującą przygodę. Ogranicznik prędkości, inteligentne światła ID Light, asystent hamowania awaryjnego i utrzymywania pasa ruchu Lane Assist, w połączeniu z czujnikami parkowania sygnalizującymi o przeszkodach przed i za samochodem wspierane przez system rozpoznawający znaki drogowe pozwalają czuć się bezpiecznie, niezależnie od pory roku i specyfiki pokonywanej trasy. Do tego wielofunkcyjna sterowana głosem kierownica, klimatyzacja z opcją postojową, środkowa konsola z 10-calowym radiem, dwa złącza USB z przodu, App-Connect, bezkluczykowy system dostępu Keyles Start i pora ruszać w drogę! 

Podsumowując, ID.3 to przyszłość, design i 58 kWh z automatyczną 1-biegową skrzynią i 204 KM pod maską. Jedno ładowanie baterii w promocyjnej taryfie We Charge Plus na stacjach IONITY wystarczy, aby rano wygodnie, bez hałasu silnika i spalin dojechać do biura, podrzucić dzieci na zajęcia na drugim końcu miasta, a wieczorem wpaść na pomysł przejażdżki z przyjaciółmi, bo bateria z gwarancją na 8 lat lub 160 tys. km jest gotowa na takie wyzwania. 

ID.3 jest dostępny w salonie Volkswagen CityMotors w Gdańsku, który w jednym z największych obiektów marki VW w Europie oferuje oprócz samochodów osobowych także auta dostawcze, używane oraz autoryzowany serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy. Przyjedź i poznaj jego możliwości!

5/5 – (3 głosów)