Together Magazyn » Aktualności » Za nami ekologiczne warsztaty edukacyjne

Za nami ekologiczne warsztaty edukacyjne

W minioną sobotę 28 listopada, w godzinach od 10:00 do 20:00, w Centrum Riviera w Gdyni odbyła się kolejna odsłona Frosch EcoDay – wyjątkowej akcji, która ma na celu promocję proekologicznych zachowań na co dzień. O bogaty program edukacyjny zadbała firma Werner&Mertz Delta Polska Sp. z o.o. – dystrybutor  ekologicznych środków do czyszczenia i pielęgnacji domu marki Frosch.

Celem akcji Frosch EcoDay było uświadomienie Polakom, że nawet drobne zmiany codziennych przyzwyczajeń mają pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko. Podczas wydarzenia obecna była dermatolog dr Anita Tarajkowska-Olejnik – ekspert marki Frosch, która udzielała bezpłatnych porad dermatologicznych oraz wyjaśniała gościom jak dbając o czystość naszego domu równocześnie zadbać o bezpieczeństwo delikatnej skóry dłoni. Od początku istnienia programu już kilkast tysięcy rodzin zmieniło swoje postawy biorąc udział w warsztatach, konkursach i ekologicznych zabawach.

Na odwiedzających stoisko Frosch EcoDay czekało wiele atrakcji m.in. specjalne warsztaty EKOZABAWKI – ZRÓB JE SAM. Dzieci pod okiem animatorów samodzielnie tworzyły wyjątkowe i pomysłowe zabawki, takie jak  pudełka i bileciki na prezenty, zwierzątka z rolek, czy kolorowe grzechotki z zakrętek od butelek, miały też możliwość zagrać na stworzonej z tektury perkusji i innych instrumentów. Zajęcia skupiały się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, nauce kreatywnego myślenia oraz poznania pojęcia recyclingu.

Ekologiczną zabawę dopełniło szaleństwo w eko-basenie i fotobudka, w której goście chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas wydarzenia zorganizowano również konkursy dla najlepszych eko-rodzin, w których nagrodami były produkty marki Frosch.

O marce Frosch
Proekologiczna filozofia marki Frosch określana jest przez „9 punktów ekologii”, które definiują stosunek jaki firma przykłada do ochrony środowiska naturalnego. Potwierdzeniem najwyższej odpowiedzialności środowiskowej są także liczne certyfikaty, w tym Cradle to Cradle, Ecolabel EU, EMAS, ISO czy Złoty Laur Konsumenta – Lider Dekady 2004-2014. Dystrybutorem produktów marki  Frosch jest firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.frosch.pl. / www.facebook.com/froschpolska

Kontakt dla mediów:
Ela Dulewicz
ATOMY PR
tel. 785 030 935
e-mail: ela@atomypr.pl

Oceń