Together Magazyn » Aktualności » „Kino w Blokowisku”

„Kino w Blokowisku”

Kino w Blokowisku” to cykl plenerowych pokazów filmowych, które już od pięciu lat odbywają się na trawniku przed klubem „Plama” GAK. Od tego czasu wydarzenie to zyskało stałe grono fanów, którzy, nie bacząc na kapryśną jesienną aurę, ściągają z najodleglejszych dzielnic Gdańska na Zaspę.

W tym roku do „Plamy” dołączyła bliźniacza placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury – „Projektornia” z Brzeźna, która także będzie realizować projekcje pod gołym niebem.
Wśród przygotowanych na wrzesień propozycji znajdą się zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne. „Plama” GAK zaprezentuje dwa cykle: „Gra muzyka!” (wtorki) i „W drogę!” (środa), natomiast „Projektornia” GAK zaplanowała przegląd kinematografii czeskiej i bałkańskiej (czwartki) oraz francuskojęzycznej (piątki).
Wzorem ubiegłych lat na fanów kina pod chmurką będą czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów (w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcja zostanie przeniesiona do sali). Organizatorzy przygotują też miejsca siedzące, ale z pewnością warto się zaopatrzyć we własny koc czy poduszkę.
Oceń