Together Magazyn » Aktualności » KINO RODZINNE W KINOPORCIE

KINO RODZINNE W KINOPORCIE

KINO RODZINNE W KINOPORCIE – MAJ 2015

Kino Rodzinne to cykl niedzielnych seansów dedykowanych najmłodszym widzom oraz ich rodzicom. Bilety w cenie 10 zł (1 bilet przeznaczony jest dla rodzica i dzieci) można nabyć w kasie kina (płatność jedynie gotówką) lub poprzez stronę internetową: http://laznia.pl/biletyonline.html.

W maju zapraszamy na filmy: „Svein i szczur” oraz „Nocturna”.

Program:

SVEIN I SZCZUR

2006 | 72′ | Norwegia | reż. Magnus Martens

Seanse:

10 maja 2015 (Niedziela), g. 14.00

24 maja 2015 (Niedziela), g. 14.00

Opis filmu: Svein i Halvorsen to nierozłączni przyjaciele. Zdaniem kolegów Sveina, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Halvorsen to… szczur. Dzieci uważają, że z tak brzydkim zwierzęciem nie można się przyjaźnić. Svein myśli jednak inaczej i za namową nowej uczennicy w klasie postanawia wziąć wraz z nim udział w szkolnym konkursie dla zwierząt. Niestety przyjaciel chłopca ucieka, a krótko potem szkoła zostaje zamknięta z powodu inwazji szczurów. Czy rodzice odbiorą mu przyjaciela, kiedy cała prawda wyjdzie na jaw? (opis dystrybutora)

NOCTURNA

2007 | 88’ | Francja, Hiszpania | reż. A. Garcia, V. Moldanado

Hiszpańska Akademia Sztuk Filmowych – nagroda Goya za Najlepszy film animowany

Seans:

17 maja 2015 (Niedziela), g. 14.00

W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce… Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia. (opis dystrybutora)

Oceń