Together Magazyn » Aktualności » Paka dla Zwierzaka

Paka dla Zwierzaka

Nie skarżą się na chłód i niewygodę. W ich oczach widać wdzięczność za każdy gest, pełną miskę i zainteresowanie. Największą nadzieję wzbudza szczęk drzwi od boksu – to krok do nowego życia, w którym mają dom i legowisko blisko swojego Człowieka. Moim wielkim marzeniem jest, aby wydarzenie zaowocowało nowymi domami tymczasowymi, w których skrzywdzone zwierzęta odzyskają wiarę w ludzi tłumaczy Kinga Beńska współorganizatorka Paki dla Zwierzaka – kolejnej edycji akcji, która niesie pomoc potrzebującym na czterech łapach.

Trwa III edycja największych w Polsce licytacji na rzecz bezdomnych zwierząt, której celem jest kompleksowa pomoc dla pomorskich braci mniejszych w potrzebie zainicjowana przez Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka.

Stawiamy sobie za cel zebranie, jak największej ilości środków pieniężnych, które przeznaczymy na najbardziej pilne potrzeby zwierząt. Tym razem nie koncentrujemy się na jednej placówce – chcielibyśmy wspomóc większą liczbę organizacji, które ratują i pomagają zwierzętom na Pomorzu – tłumaczą pomysłodawczynie Paki dla Zwierzaka.

Ubiegłoroczna edycja okazała się wielkim sukcesem. Dzięki pomocy 197 Partnerów podczas 485 licytacji udało się zebrać ponad 41 tysięcy złotych, które trafiły do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce.

Tegoroczne przedsięwzięcie rozpoczęliśmy 1 września i na tą chwilę zaangażowało się w nie prawie 320 Partnerów z różnych branż – Pakę dla Zwierzaka tworzą zaproszone do udziału restauracje, puby, kawiarnie, salony kosmetyczne i SPA. Są z nami trenerzy personalni, studia tatuażu oraz wielu przedsiębiorców, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny. Z całego serca liczymy, że przyłączą się do nas kolejni „zwierzolubi”, którzy chcieliby podarować voucher na licytację i tym samym być częścią cudownego przedsięwzięcia – dodają.

Akcję Paka dla Zwierzaka wspiera Kinga Beńska – znana działaczka na rzecz zwierząt, doświadczona behawiorystka i jak podkreślają organizatorki „iskierka” dzięki której niemożliwe staje się w zasięgu ręki, a właściwie łap.

Początkowo miałam być wyłącznie jedną z beneficjentek akcji, jednak bardzo szybko doszliśmy do wniosku, że razem zdołamy zrobić więcej. Moim wielkim marzeniem jest, aby wydarzenie zaowocowało nowymi domami tymczasowymi, w których skrzywdzone zwierzęta odzyskają wiarę w ludzi – tłumaczy Kinga Beńska. – Z dziewczynami ze Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka znamy się od dawna. Zawsze chętnie angażowały się w organizowane przeze mnie projekty, takie jak Wytop na rzecz gdyńskiego schroniska, więc pora na przysłowiowy rewanż, w którym nasze współdziałanie przyniesie wymierną korzyść zwierzętom – dodaje.

Akcja Paka dla Zwierzaka potrwa do 17 października do godziny 21:00. Do tego czasu na facebookowym profilu akcji codziennie pojawia się 10 nowych licytacji do udziału w których gorąco zapraszają organizatorzy. Finałem będzie informacja o wysokości zebranych środków oraz w jaki sposób zostaną rozdysponowane.

Oceń