Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie dekoracje do pokoju dziecka?

Jakie dekoracje do pokoju dziecka?

Urządzanie każdego pokoju wymaga kreatywnego myślenia i odrobiny talentu, by efekt był nie tylko zgodny z naszymi założeniami, ale by również pozytywnie nas zaskoczył. Dlatego aranżacja pokoju o szczególnym przesłaniu, takiego jak pokój dziecięcy, to prawdziwe wyzwanie dla każdego rodzica.

Podkreśl unikalny charakter aranżacji

Dziecko, od momentu narodzin potrzebuje określonej przestrzeni, gdzie będzie się bawiło, wypoczywało, a także uczyło podstawowych czynności.

Przestrzeń wydzielona dla dziecka nie może być zagracona, ilość mebli najlepiej ograniczyć do kilku najpotrzebniejszych sprzętów, natomiast charakter pokoju może być podkreślony ciekawymi dodatkami. Dekoracje do pokoju, dodadzą całej aranżacji uroku i sprawią, że będzie prezentować się naprawdę oryginalnie.

Dekoracje w pokoju dziecięcym

Przyjście małego człowieka na świat zostaje uhonorowane nadaniem mu imienia – ściana tuż obok łóżeczka to idealne miejsce na umieszczenie literek składających się na imię malucha. Literki mogą być płaskimi lub trójwymiarowymi naklejkami, przymocowanymi na specjalny materiał klejący. Łóżeczko niemowlaka to jego prywatna przestrzeń, służąca do wypoczynku i zabawy w pierwszych miesiącach życia – mięciutkie przytulanki świetnie sprawdzą się podczas okresu czuwania malucha, który poprzez dotyk może uczyć się rozróżniać faktury materiałów.

Kronika rodzinna w postaci fotografii

Blat komody, półeczka na ścianie lub półki regału to dobre miejsce na ustawienie ramek ze zdjęciami, dokumentującymi szybkie dorastanie dziecka. Szeroki wybór pięknych ramek można znaleźć w sklepie Action (https://www.action.com/pl-pl/). Taka kronika posłuży w przyszłości do miłych wspomnień.

Miejsce na zabawki

Ozdobne pudełka lub kosze na zabawki powinny znajdować się w każdym pokoju dziecka. Schowki te mogą przypominać ogromne klocki lego lub starodawne kufry albo mogą to być przezroczyste pojemniki z wieczkami, dzięki którym każda zabawka będzie przez nie widoczna. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, w pokoju dziecka można ustawić oryginalny namiot tipi, z pokryciem w ulubionym kolorze dziecka. Wnętrze namiotu warto wyłożyć kolorowymi poduszkami i miękkim kocem, które będą przydatne nie tylko do zabawy, ale także do popołudniowej drzemki malucha.

Twórczość małego artysty

Ściany w pokoju malucha mogą być powierzchnią, na której umieścimy twórczość naszej pociechy. Narysowane przez dziecko obrazki warto oprawić w ramki i zawiesić na ścianie. Tak docenione dzieło z pewnością zmotywuje malucha do doskonalenia swojego talentu i z pewnością rozbudzi jego wyobraźnię.

Przyjazne lampy

Oświetlenie pokoju dziecka to bardzo istotna sprawa, dlatego też oprócz światła górnego należy zamontować kilka rodzajów świateł bocznych, w postaci lampki przy łóżeczku, kinkietów na ścianę, a także taśm LED-owych, podświetlających półki w regale. Lampy LED znakomicie rozjaśnią ciemne kąty, które nieoświetlone mogą budzić w dziecku niepotrzebne obawy.

Okienne dekoracje

Dekoracja okien to również sprawa dużej wagi, więc wybór odpowiedniej tkaniny w postaci firanek, zasłonek lub rolet to indywidualna kwestia, na którą składa się wiele przesłanek. Roleta jest wygodniejsza w użyciu, wykonana jest najczęściej z zaimpregnowanej tkaniny, dostępnej w szerokiej gamie barw, wzorów i fasonów.

Firanki i zasłonki to z kolei nieco praktyczniejsza dekoracja okien – w razie zabrudzenia, tego typu tkaniny łatwo i szybko można wyprać, a następnie ponownie zawiesić na karniszu. Podobnie jak rolety, występują w wielu kolorach i oryginalnym wzornictwie.

Oceń