Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Podkład mineralny — co to jest i czym się charakteryzuje?
charming-relaxed-gentle-young-woman-making-cosmetological-procedure-applying-facial-cream-face-with-fingers-smiling-broadly-feeling-perfect-taking-care-skin

Podkład mineralny — co to jest i czym się charakteryzuje?

Każda osoba, która choć raz w życiu robiła sobie makijaż, doskonale wie, jak ważny na samym początku jest dobrej jakości podkład. Dzięki niemu nie tylko wygładzimy naszą skórę, ale także nasz makijaż nawet po kilkunastu godzinach będzie na miejscu i wciąż będzie wyglądał idealnie. Dlatego też powinno się wybrać podkład, który będzie bezpieczny dla skóry jak podkład mineralny.

Podkład mineralny – dlaczego jest bezpieczny dla skóry?

Jak sama nazwa wskazuje, podkład mineralny stworzony jest z naturalnie występujących minerałów. Możemy do nich zaliczyć takie składniki jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku czy mika. Dlaczego są bezpieczne dla skóry? Ponieważ jako składniki naturalne są dużo bardziej delikatne, przez co mają niższy potencjał uczulający czy drażniący. W ten sposób wiele zyskują kobiety o cerze wrażliwej, ponieważ mogą nosić makijaż bez problemów ze skórą. Co więcej, produkty mineralne nie zapychają porów tak jak produkty syntetyczne. Podkład mineralny może występować w postaci sypkiej, czyli w takiej jak większość minerałów. Jednak miłośniczki produktów płynnych nie będą zawiedzione. Coraz więcej produktów łączy w sobie minerały wraz z naturalnymi olejami, dzięki czemu dostajemy produkt o płynnej konsystencji, który nie tylko pokrywa skórę, ale także ją odżywia.

Podkłady mineralne – co powinny mieć w składzie?

Jak już mówiliśmy, podkłady mineralne oparte są o minerały występujące w przyrodzie. Dlatego w składzie nie powinny pojawić się tak modne barwniki, silikony czy parabeny. Na jednej z pierwszych pozycji może się natomiast znaleźć:

·         tlenek cynku (nie więcej niż 25%),

·         tlenek żelaza (żółcień lub czerwień żelazowa),

·         krzemionka,

·         mika,

·         dwutlenek tytanu (nie więcej niż 25%).

To są najpopularniejsze minerały wykorzystywane do produkcji podkładów. Oprócz nich można w ich składzie znaleźć wypełniacze i pigmenty takie jak: kaolin, żelazo, glin, cynk, wapń, czerwoną, żółtą lub zieloną glinkę, tlenek cyny, miedź czy tlenek srebra. Płynne podkłady mineralne dodatkowo mają w składzie oleje naturalne (np. nagietkowy) czy masło babassu. Szukając podkładu dla siebie najlepiej dopasować jego rodzaj do własnej cery. Jeśli pojawiają się na niej zaczerwienienia lub przebarwienia wybierz taki na dwutlenku tytanu, który dodatkowo je pokryje.

Podkłady mineralne Jane Iredale

Marka Jane Iredale nosi nazwę od swojej założycielki. Jane, która pracowała w przemyśle rozrywkowym jako wizażystka, zauważyła, jak aktorki zmagają się z problemami skórnymi związanymi z częstym noszeniem makijażu. Ilość kosmetyków nakładana na twarzy była ogromna, dlatego też podkłady mineralne Jane Iredale są produktami wielofunkcyjnymi. Każdy z nich to podkład, puder, korektor i filtr przeciwsłoneczny w jednym. Dzięki temu nakładanie makijażu jest nie tylko szybsze, ale też dużo bardziej przyjazne dla skóry, ponieważ nakładamy jeden kosmetyk zamiast czterech. Lekka, hipoalergiczna formuła jej kosmetyków spowodowała, że przyjęły się one błyskawicznie nie tylko wśród aktorek, ale także innych kobiet, które miały z nimi styczność. W ten sposób dotarły aż do 50 krajów na całym świecie!

Oceń