Together Magazyn » Aktualności » Jaką suszarkę na pranie wybrać do swojego mieszkania?
jaka suszarke na pranie wybrac do swojego mieszkania wp

Jaką suszarkę na pranie wybrać do swojego mieszkania?

Sposób suszenia ma istotny wpływ na to, czy pranie rzeczywiście pachnieć będzie świeżością. Wybór suszarki może jednak nie być prosty – na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli: od tradycyjnych suszarek rozstawianych, wiszących, naściennych, po zaawansowane technologicznie suszarki i pralko-suszarki bębnowe. Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Jak wybrać suszarkę do swojego mieszkania?

Suszenie tradycyjne czy nowoczesne – co wybrać?

Do niedawna za świeże pranie uważane było to wysuszone na świeżym powietrzu. Najłatwiej efekt ten było uzyskać, wystawiając na balkon suszarkę stojącą i rozwieszając na niej świeżo wyprane rzeczy. Obecnie jednak istnieją różne rozwiązania pozwalające na uzyskanie tego samego efektu. Poza zwykłymi suszarkami stojącymi, na których pranie schnie naturalnie dzięki odparowaniu i naturalnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, do wyboru mamy również elektryczne suszarki bębnowe.

To pierwsze rozwiązanie wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami. Tańsza jest nie tylko sama suszarka, ale również cały proces jej użytkowania. Użycie suszarki bębnowej przyczyni się do większego zużycia energii elektrycznej. Z drugiej strony jednak suszenie w takim urządzeniu pozwala oszczędzać czas. Dodatkowo, nie ma konieczności przekształcania mieszkania w suszarnię, w której każdy gość przychodzący do mieszkania ogląda rzędy suszących się ubrań.

Wybór typu suszarki zależy od preferencji osobistych, ilości miejsca, którym dysponujemy, zasobów finansowych oraz tego, co w procesie suszenia prania jest dla nas najistotniejsze. Jeśli ma być szybko i wydajnie, najlepiej wybrać suszarkę bębnową. Zapaleni ekolodzy i osoby, które nie chcą płacić więcej za prąd, skorzystają raczej z rozwiązań tradycyjnych i suszarek rozstawianych lub rozsuwanych.

Czym kierować się, wybierając stojącą suszarkę do bielizny?

To, jaka suszarka do bielizny sprawdzi się w naszym domu najlepiej, zależy od kilku istotnych czynników. Wybierając model suszarki stojącej, warto zwrócić uwagę na jej wielkość oraz sposób rozkładania. Jeśli zamierzamy suszyć pranie, korzystając przy tym z balkonu, warto wybrać model, który zmieści się swobodnie w drzwiach. W sprzedaży dostępne są suszarki z powłoką zabezpieczającą przed wpływem warunków atmosferycznych, które będą najlepszym wyborem, jeśli chcemy suszyć bieliznę na zewnątrz. W domu z kolei istotne będą elementy zapobiegające ślizganiu się suszarki na posadzce lub kółka ułatwiające jej przemieszczanie. Rozmiar suszarki należy dopasować również do ilości suszonego zazwyczaj prania oraz przestrzeni, jaką dysponujemy na jej przechowywanie.

Jaka bębnowa suszarka do prania sprawdzi się najlepiej?

Ranking suszarek do prania zawiera zestawienie najnowszych, polecanych przez klientów i profesjonalistów urządzeń. Warto poświęcić nieco czasu na porównanie funkcjonalności poszczególnych modeli, żeby znaleźć taki, który w największym stopniu odpowiadać będzie indywidualnym oczekiwaniom. Pod uwagę bierze się zwykle takie czynniki, jak pobór energii elektrycznej, wielkość wsadu bębna, poziom hałasu podczas pracy, a także rozmiary urządzenia oraz obecność funkcji dodatkowych, takich jak np. suszenie parowe, wygładzające ubrania.

Suszarka bębnowa pozwala oszczędzać czas, a korzystanie z niej nie wymaga zajęcia przestrzeni w salonie lub na balkonie. Ponieważ jednak nie wszystkie rodzaje materiałów nadają się do suszenia w suszarkach bębnowych, idealnym uzupełnieniem może okazać się niewielkich rozmiarów suszarka wolnostojąca.

5/5 – (1 głosów)