Together Magazyn » Styl życia » Jak zacząć handlować Bitcoinem? Oto kilka kluczowych porad!
Gold coin Bitcoin payment from phone to phone, hands and TVs close-up. The concept of crypto currency. Blockchain technology.

Jak zacząć handlować Bitcoinem? Oto kilka kluczowych porad!

Czy handel kryptowalutami to skomplikowane przedsięwzięcie? Niekoniecznie! Korzystając z naszego poradnika, szybko zrozumiesz, jak zacząć inwestować w Bitcoiny. Odpowiemy też na pytanie o to, czy na tym segmencie rynku wciąż można zarobić! 

Jak zacząć zarabiać na Bitcoinie?

Kluczową rolę odgrywa analiza rynku. Mimo tego, że kryptowaluty towarzyszą nam już od ponad dekady, to wciąż jest to ekosystem bardzo niestabilny, który jest podatny zarówno na wydarzenia ze świata globalnej polityki (np. wojny na Ukrainie) jak i tych lokalnych, które dotyczą np. podwyżek cen energii elektrycznej – szacuje się, że rokrocznie blockchain tej kryptowaluty zużywa 121 TWh – to więcej, niż całe Niderlandy! 

Warto wiedzieć też o tym, że wiedza o tym jak pozyskać Bitcoiny jest bardzo ważna, ale nie kluczowa. Przede wszystkim powinieneś zadać sobie pytanie o to, kiedy dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży swoich kryptowalut. W przypadku BTC trzeba tutaj zachować sporą czujność. 

Wystarczy przypomnieć, że w 2021 roku, w ciągu zaledwie półtora miesiąca, wartość Bitcoina wahała się kolejno między: 188 tys. złotych, 260 tys. PLN, by wkrótce spaść do 185 tysięcy. Także i 2022 rok był dla tej kryptowaluty bardzo trudny. 

Przez większość kilka dobrych miesięcy jej wartość była zbliżona do zaledwie stu tysięcy złotych. Na przełomie listopada i grudnia, za 1 BTC płacono zaledwie 70 tysięcy PLN! Jak widzisz, to bardzo dynamicznie zmieniający się ekosystem. Na szczęście można szybko ułatwić sobie życie – wiele ciekawych informacji o tym, jak zacząć inwestować w Bitcoina przeczytasz na Kryptowaluty2.pl

Jak można kupić BTC?

Aby kupić Bitcoina, potrzebujesz miejsca, gdzie możesz to zrobić. Na szczęście, jest wiele różnych platform, które pozwalają na kupno BTC, w tym giełdy kryptowalut, brokerzy i platformy peer-to-peer.

Oceń