Sypialnia stanowi na co dzień takie miejsce, w którym przede wszystkim poszukujemy wytchnienia i relaksu. Aranżując ściany w sypialniach, powinniśmy mieć na uwadze zastosowanie stonowanej kolorystyki, wpływającej pozytywnie na nasz stan rozluźnienia i zapominania o codziennych kłopotach. Jakie tapety do sypialni sprawdzą się najlepiej, jeśli stwierdzimy, że dotychczasowa oprawa kolorystyczna pokoju do spania nie spełniła swojego zadania? Wspólnie ze sklepem internetowym z dekoracjami wnętrz 4wall.pl przyjrzymy się dokładnie najciekawszym propozycją dekoracji ściennych.

https://4wall.pl/25_tapety-do-sypialni

Modne tapety do sypialni

Krzykiem mody w polskich sypialniach do końca lat dziewięćdziesiątych były tapety z dużą zawartością zieleni i odcieni niebieskiego. Po latach okazało się, że stosowanie takich barw w przestrzeniach przeznaczonych do spania nie za bardzo działa na korzyść naszego snu. Zielenie i błękity niezwykle silnie pobudzają i dekoncentrują. Wszyscy cierpiący na bezsenność w zielonych sypialniach mają zatem odpowiedź na dręczące ich dolegliwości. Kolor tapety so sypialni powinien być jak lekka, otulająca przestrzeń mgiełka, ewentualnie zawierająca jakiś drobny element graficzny.

Jaki więcej kolor zastosować w sypialni?

Kolory nocy wcale nie muszą mieć mrocznego charakteru. Im bardziej pastelowo i łagodnie będzie w naszych sypialniach – tym lepszą jakość będzie miał nasz sen. Przykładowe tapety do sypialni, które można zastosować w miejscach codziennego snu to modele:

– w szarym kolorze, z czerwonymi wstawkami motywów kwiatowych lub geometrycznych

– w jasnożółtej tonacji, z białymi mtywami geometrycznymi

– całkowicie białe, z drobnymi, malutkimi bukiecikami kwiatków

– ze śladami artystycznymi, sprawiające wrażenie, jakby malarz uderzał o powierzchnię ściany pędzlem z farbą, kolory nie powinny być jednak za bardzo intensywne

– o lawendowej, jasnej estetyce, przywołujące na myśl spacery wśród lawendy

– o kolorach piaskowych, pustynnych, kawowych, egzotycznych

Jeśli już zdecydujemy się na ciemniejsze w wyrazie tapety do sypialni, zadbajmy o to, aby mebla dla przeciwwagi były nieco jaśniejsze. W przestrzeni, gdzie nagromadzono zbyt wiele ciemnych elementów zasypia się dosyć trudno i niewygodnie.

Sypialnia dekorowana za pomocą kilku tapet lub dekorowana połowicznie

Dekorowanie ścian w sposób połowiczny (jedna dekoracyjna ściana, która przykuwa wzrok) często znajduje miejsce w naszych mieszkaniach i domach. Pomalowanie ścian w sypialni na jeden wybrany kolor plus dodanie na powierzchnię jednej wybranej efektownej tapety lub fototapety robić będzie niebanalne wrażenie. Jeśli pomalujemy ściany sypialni na przyjemny, lawendowy kolor, to dla zachowania spójności kolorystycznej możemy na najbardziej reprezentatywnej ścianie sypialni umieścić fototapetę, prezentującą krajobraz złożony z łąk lawendy w perspektywie. W ten oto sposób Toskania zagości w naszym domu na co dzień!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym – tapety ścienne 4wall.pl

Jak wybrać tapetę do sypialni?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany